Stowarzyszenie
Polski Ruch Czystszej Produkcji
Home » » O Czystszej Produkcji w przemyśle budowlanym, w Gliwicach

O Czystszej Produkcji w przemyśle budowlanym, w Gliwicach

Written By Polski Ruch Czystszej Produkcji on poniedziałek, 11 stycznia 2016 | 13:45


W sobotę 9.01.2016 r. gościliśmy w Zespole Szkół Budowlano-Ceramicznych w Gliwicach, na konferencji dla nauczycieli i przedstawicieli przemysłu budowlanego, zatytułowanej "Zrównoważony rozwój, eko-zarządzanie, edukacja ekologiczna". Konferencja ta towarzyszyła okręgowemu finałowi 45. Turnieju Budowlanego "Złota kielnia" - jednemu z najstarszych konkursów w Polsce sprawdzających wiedzę i umiejętności uczniów zasadniczych szkół zawodowych (odpowiednika olimpiady w szkołach średnich), w którym wzięło udział ponad 100 uczniów z 29-ciu szkół województw śląskiego oraz małopolskiego.
 
Podczas konferencji, której słuchaczami byli opiekunowie uczniów startujących w konkursie (nauczyciele oraz praktycy przemysłu budowlanego), przedstawione zostały prezentacje:
  • Działania na rzecz zrównoważonego rozwoju, Czystszej Produkcji i edukacji ekologicznej w Zespole Budowlano-Ceramicznych ze szczególnym uwzględnieniem projektu konkursowego "Postaw na słońce" - mgr inż. Małgorzata Gałuszka-Harat nauczyciel przedmiotów zawodowych w Technikum energetyki odnawialnej, Członek Zarządu Oddziału Śląskiego naszego Stowarzyszenia,
  • "Czystsza Produkcja - strategia ochrony środowiska i ruch społeczny" - dr inż. Michał Jan Cichy - Wiceprezes naszego Stowarzyszenia. Uczestnikom konferencji przestawione zostały zarówno podstawy strategii CP i jej wdrażania w polskich przedsiębiorstwach i innych organizacjach, z uwzględnieniem systemu Dobrowolnych Zobowiązań Ekologicznych, jak i praktyczne przykłady proekologicznych działań firm reprezentujących przemysł budowlany w Ruchu Czystszej Produkcji - tj. BOLIX S.A. z Żywca oraz CEMEX Polska Sp. z o.o.

Udostępnij

0 komentarze :

Prześlij komentarz