Stowarzyszenie
Polski Ruch Czystszej Produkcji
Home » , » Postępy Konkursu wiedzy o OZE, któremu patronuje nasze Stowarzyszenie

Postępy Konkursu wiedzy o OZE, któremu patronuje nasze Stowarzyszenie

Written By Polski Ruch Czystszej Produkcji on poniedziałek, 23 stycznia 2017 | 06:55


W grudniu 2016 r. zakończyły się etapy szkolne II Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Energetyce Odnawialnej, który jest organizowany przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Sieradzu wraz z Wydziałem Mechaniczno-Energetycznym Politechniki Wrocławskiej oraz firmą Tweetop ze Szczecina – producent pomp ciepła. W tej części Konkursu udział wzięło 1966 uczniów z 71 placówek z terenu całej Polski. Uczniowie mieli za zadanie rozwiązać w ciągu 60 minut test składający się z 40 pytań. Patronat honorowy nad Konkursem sprawuje: Pan Starosta Sieradzki Mariusz Bądzior, Stowarzyszenie "Polski Ruch Czystszej Produkcji" oraz Ministerstwo Energii. Konkurs został również objęty patronatem takich firm, jak: HEWALEX Sp. z o.o Sp. k. z Czechowic-Dziedzic, Galmet Sp.z o.o. Sp. k. z Głubczyc, Eko Technology Robrt Grubski z Sieradza, Tinby Sp. z o.o. ze Zduńskeij Woli oraz Viessmann Sp. z o.o. z Wrocławia. Patronat medialny nad Konkursem objęli: TVP3 – oddział Łódź, rozgłośnia Nasze Radio, czasopismo Murator, tygodnik Nad Wartą i portal naszemiasto.pl.

Etap okręgowy odbędzie się 1 marca 2017 roku w wyznaczonych szkołach, które są Partnerami Konkursu, tj.: Zespół Szkół Elektrycznych w Gorzowie Wielkopolskim, Technikum Urządzeń i Systemów Energetyki Odnawialnej we Wrocławiu, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Jana Pawła II w Gnieźnie, Zespół Szkół Mechanicznych Nr 2 w Bydgoszczy, Zespół Szkół Inżynierii Środowiska i Usług im. Mikołaja Kopernika w Elblągu, Zespół Szkół Budowlano-Ceramicznych w Gliwicach, Zespół Szkół Zawodowych Nr 2 im. Franciszka Żwirki i Stanisława Wigury w Białej Podlaskiej, Zespół Szkół Inżynierii Środowiska i Melioracji w Krakowie oraz oczywiście w sieradzkim „Mechaniku”. W etapie uczniowie będą mieli za zadanie rozwiązać test składający się z 40 pytań oraz będą musieli się zmierzyć z 5 zadaniami. Na te zmagania mają 90 minut.

Dwie najlepsze osoby z okręgu zakwalifikują się do etapu centralnego, który odbędzie się w dniach 4-5 kwietnia 2017 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Sieradzu. Na tym etapie uczestnicy będą musieli się zmierzyć z testem, zadanie laboratoryjnym oraz praktycznym.

Zapraszamy na stronę Konkursu:

Informacja nadesłana przez Koordynatora Konkursu
Udostępnij

0 komentarze :

Prześlij komentarz