Stowarzyszenie
Polski Ruch Czystszej Produkcji
Home » » Stowarzyszenie CP na konferencji ''Theoria i praxis zrównoważonego rozwoju. 30 lat od ogłoszenia Raportu Brundtland''

Stowarzyszenie CP na konferencji ''Theoria i praxis zrównoważonego rozwoju. 30 lat od ogłoszenia Raportu Brundtland''

Written By Polski Ruch Czystszej Produkcji on wtorek, 28 marca 2017 | 08:08

W marcu 2017 r. mija 30 rocznica ogłoszenia przez Światową Komisję ds. Środowiska i Rozwoju raportu „Nasza Wspólna Przyszłość” określanego również jako „Raport Brundtland”. W Raporcie tym po raz pierwszy zdefiniowano pojęcie Zrównoważonego Rozwoju, tj takiego rozwoju, który zaspokaja potrzeby obecne, nie zagrażając możliwościom zaspokojenia potrzeb przyszłych pokoleń.

Jaki wpływ wywarł Raport Brundtland na światową politykę w zakresie zrównoważonego rozwoju w ciągu minionych 30 lat? Na ile tezy zawarte w Raporcie są aktualne dzisiaj? Jak działania Polski wpisują się w ideę zrównoważonego rozwoju? Jaka będzie rola zrównoważonego rozwoju w przyszłości? To pytania, na które odpowiedzi starali się znaleźć uczestnicy ogólnopolskiej konferencji „Theoria i praxis zrównoważonego rozwoju. 30 lat od ogłoszenia Raportu Brundtland”.
Konferencja, zorganizowana przez Instytut Ekologii i Bioetyki wspólnie z Urzędem Miasta Stołecznego Warszawy i Instytut na rzecz Ekorozwoju i Towarzystwem Naukowym Franciszka Salezego, odbyła się w Warszawie na UKSW, w dniu 20 marca 2017 r. Konferencja zgromadziła 356 uczestników, w tym m.in. członków Stowarzyszenia Polski Ruch Czystszej Produkcji. Uczestnicy wysłuchali ponad 40 referatów, które stanowiły podstawę do dyskusji. Na zakończenie konferencji podpisaliśmy APEL WARSZAWSKI o zrównoważony rozwój świata, którego motywem przewodnim jest "PAMIĘTAJMY, ŻE POŻYCZYLIŚMY ZIEMIĘ OD NASZYCH WNUKÓW".
 
Anna Wójcik -
- Wiceprezes Stowarzyszenia Polski Ruch Czystszej Produkcji
Udostępnij

0 komentarze :

Prześlij komentarz