Stowarzyszenie
Polski Ruch Czystszej Produkcji
Home » » Już w tym tygodniu - „Kaflowym szlakiem” w Żyrardowie - pod patronatem naszego Stowarzyszenia

Już w tym tygodniu - „Kaflowym szlakiem” w Żyrardowie - pod patronatem naszego Stowarzyszenia

Written By Polski Ruch Czystszej Produkcji on poniedziałek, 24 kwietnia 2017 | 11:36

Stowarzyszenie Polski Ruch Czystszej Produkcji patronuje wydarzeniu „Kaflowym szlakiem”, organizowanym przez firmę Ceramika Kornak, w partnerstwie z firmą Kominki Batura oraz Fundacją Ochrony Środowiska Naturalnego Miasta Żyrardowa i Okolic w Żyrardowie. Partnerem medialnym wydarzenia jest czasopismo „Czystsza Produkcja i Eko-zarządzanie”.

W ramach ww. imprezy, już 28.04.2017 r. w Żyrardowie odbędzie się konferencja zatytułowana „Kafle – ekologiczne palenie drewnem”, skierowana przede wszystkim do ok. 50-60 członków branży kominkowo-zduńskiej. Celem konferencji jest edukacja zawodowa, wymiana doświadczeń oraz postawienie nacisku na ekologię w kontekście udziału kominków i pieców w tworzeniu smogu. Podczas konferencji Stowarzyszenie Polski Ruch Czystszej Produkcji m.in. przedstawi swój program działania i zachęci zdunów oraz producentów kominków do jak najszerszego podejmowania działań zgodnych z zasadą minimalizacji odpadów i poszanowaniem środowiska naturalnego.

Ponieważ, oczywiście, nie przestawimy się w Polsce „z dnia na dzień” wyłącznie na najbardziej ekologiczne źródła ciepła, bardzo ważną kwestią wciąż jest i przez najbliższe lata pozostanie umiejętne rozpalanie palenisk domowych, w taki sposób, aby ograniczać emisje do powietrza, a przez to również smog. Dlatego właśnie, w ramach ww. imprezy zaplanowane zostały działania otwarte dla mieszkańców Żyrardowa i okolic, w tym m.in. edukacyjne pokazy ekologicznego palenia. Przewidziano również wystawę dawnych i współczesnych urządzeń ogniowych.
Serdecznie zapraszamy do Żyrardowa!
Krystyna Lenarczyk
Sekretarz Stowarzyszenia Polski Ruch CP
Prezes Oddziału Mazowieckiego

Udostępnij

0 komentarze :

Prześlij komentarz