Stowarzyszenie
Polski Ruch Czystszej Produkcji
Home » » ''Audyty energetyczne i elektromobilność - wyzwania dla firm'' - seminarium w Katowicach (21.06.2017)

''Audyty energetyczne i elektromobilność - wyzwania dla firm'' - seminarium w Katowicach (21.06.2017)

Written By Polski Ruch Czystszej Produkcji on wtorek, 30 maja 2017 | 08:53



21 czerwca 2017 r. zapraszamy do Katowic na bezpłatne seminarium dla firm, na temat ''Audyty energetyczne i elektromobilność - wyzwania dla firm''. Podczas spotkania poruszymy takie zagadnienia, jak:

 • obowiązkowe audyty energetyczne dla dużych firm - w świetle ustawy z dnia 20 maja 2016 r. o Efektywności Energetycznej (NORMA PN-EN 16247), które mają zostać wykonane do 30 września br. Kto podlega obowiązkowi, jak powinien wyglądać audyt spełniający normy, jakie grożą sankcje za jego niewykonanie i korzyści płynące po jego wdrożeniu.
 • elektromobilność - wyzwania i trendy. Omówienie aktualnej sytuacji na polskim rynku e-mobilty. Korzyści i szanse wynikające z rozwoju infrastruktury potrzebnej do funkcjonowania floty pojazdów elektrycznych.


Prelekcje odbędą się w formie prezentacji multimedialnej z możliwością zadawania pytań i interakcji ze Uczestnikami.


Zapraszamy głównie (ale nie wyłącznie) przedstawicieli dużych firm, podlegających obowiązkowemu audytowi energetycznemu - ale również inne osoby, w tym m.in. przedstawicieli przemysłu, MMŚP, zarządców nieruchomości, przedstawicieli segmentu usług.


Czas: 
21 czerwca 2017 r.
godz. 10,00-12,00

Miejsce:
Centrum Organizacji Pozarządowych
ul. Kopernika 14, Katowice
(400 m. od Dworca Głównego PKP, po drugiej stronie Placu Andrzeja)
Zobacz lokalizację na Google Maps:


 

Organizatorzy:

  http://www.cp.org.pl/p/kim-jestesmy.html
 • Stowarzyszenie Polski Ruch Czystszej Produkcji - organizacja działająca na rzecz ochrony środowiska w przedsiębiorstwach, poprzez informację, edukację i wdrożenia. Promujemy m.in. zapobieganie zanieczyszczeniom i marnotrawstwu zasobów u źródła ich powstawania, dobrowolne inicjatywy proekologiczne firm oraz społeczną odpowiedzialność biznesu (więcej o Stowarzyszeniu Polski Ruch CP)



  http://www.innogy.pl/pl/duze-przedsiebiorstwa
 • Grupa innogy jest jednym z wiodących europejskich przedsiębiorstw energetycznych. Grupa działa w obszarach energii odnawialnej, elektroenergetycznej i gazowej infrastruktury sieciowej oraz sprzedaży. Kluczowymi rynkami działalności Grupy innogy są Niemcy, Wielka Brytania, Holandia, Belgia, Polska, Czechy, Słowacja oraz Węgry. Innogy jest specjalistą w dziedzinie fotowoltaiki, audytów energetycznych, nowoczesnego oświetlenia i monitoringu zużycia mediów. Mamy duże osiągnięcia na tych polach w wielu krajach europejskich. Zajmujemy się również rozwojem elektromobilości w Polsce, jako pierwsi zamontowaliśmy w Warszawie stację ładowania pojazdów. Więcej o Innogy Polska.




Program spotkania
 • Poznajmy się: prezentacja działalności Stowarzyszenia Polski Ruch Czystszej Produkcji oraz firmy Innogy Polska
 • Efektywność energetyczna w przedsiębiorstwach. Co po wrześniu 2016 r.?
 • Elektro mobilność - Innowacje na wyciągnięcie ręki
 • Dyskusja

Prelegenci:
 • Bartłomiej Asztemborski - InnogyEkspert z branży energetyki z zakresu efektywności energetycznej oraz odnawialnej. Doświadczenie zdobyte przy współpracy z przedsiębiorstwami w relacji B2B oraz prywatnymi inwestorami, JST oraz Komisją Europejską. Autor wielu ekspertyz i Programów rozwoju efektywności energetycznej oraz OZE.
 • Michał Jan Cichy - Prezes Stowarzyszenia Polski Ruch Czystszej Produkcji, Ekspert Czystszej Produkcji.
 • Łukasz Tracz - Specjalista w pionie klientów biznesowych w Innogy Polska. Zajmuje się tworzeniem i wdrażaniem nowych usług dla segmentu B2B w Polsce. Doradca w dziedzinie efektywności energetycznej, energii odnawialnej i innowacji.

Zasady naboru

Spotkanie ma charakter otwarty, dla wszystkich zainteresowanych, przy czym:
 • pierwszeństwo w zapisach mają przedstawiciele/pracownicy przedsiębiorstw (kryterium podstawowe),
 • decyduje kolejność zgłoszeń (kryterium pomocnicze).
Udział w spotkaniu jest bezpłatny.
Liczba miejsc ograniczona (25 osób).
Przy większej liczbie chętnych, zostanie utworzona lista rezerwowa (w przypadku rezygnacji uprzejmie prosimy o poinformowanie organizatorów, aby umożliwić udział Osobom z listy rezerwowej).

Aby zgłosić się na seminarium należy - do dnia 20 czerwca br. do godz. 16,00:
Serdecznie zapraszamy!


Uwaga! Jeśli poniższy formularz źle się wyświetla, kliknij tutaj.
Udostępnij

0 komentarze :

Prześlij komentarz