Stowarzyszenie
Polski Ruch Czystszej Produkcji
Home » , » Patronat nad konferencją ''Racjonalizacja gospodarki odpadami w kontekście gospodarki o obiegu zamkniętym''

Patronat nad konferencją ''Racjonalizacja gospodarki odpadami w kontekście gospodarki o obiegu zamkniętym''

Written By Polski Ruch Czystszej Produkcji on niedziela, 25 marca 2018 | 18:00

 

Nasze Stowarzyszenie objęło patronat medialny nad konferencją "Racjonalizacja gospodarki odpadami w kontekście gospodarki o obiegu zamkniętym", zaplanowaną na 8 maja 2018 r. w Hotelu Courtyard by Marriott w Katowicach. Organizatorem będzie współpracująca z nimi Polska Izba Ekologii.

Celem konferencji jest wymiana poglądów oraz zaprezentowanie dobrych praktyk w zakresie transformacji w kierunku gospodarki odpadami w obiegu zamkniętym. Gospodarka odpadami w obiegu zamkniętym to nowe podejście opierające się na odejściu od modelu linearnego weź – zużyj – wyrzuć, a przejściu na model cyrkularny.
Celem wdrożenia gospodarki o obiegu zamkniętym jest pobudzanie konkurencyjności gospodarki, tworzenie miejsc pracy i wspieranie trwałego wzrostu gospodarczego. Z punktu widzenia gospodarowania odpadami, bezpośrednim celem jest zmiana podejścia do odpadów poprzez ich dalsze wykorzystanie jako zasobów ograniczając jednocześnie zużycie surowców pierwotnych.

Konferencja skierowana jest do przedsiębiorców uwzględniających konieczność wdrożenia zasad zgodnych z gospodarką o obiegu zamkniętym, przedsiębiorców stanowiących ogniwa gospodarowania odpadami, w tym recyklerów, przedstawicieli jednostek samorządowych oraz organizacji pozarządowych. 

Konferencja jest BEZPŁATNA - wyłącznie po przesłaniu karty zgłoszenia. Ilość miejsc ograniczona. Szczegółowe informacje, wraz z formularzem zgłoszeniowym, znajdują się na stronie: http://www.pie.pl/konferencje/racjonalizacja-gospodarki-odpadami-w-kontekscie-gospodarki-o-obiegu-zamknietym.html


Udostępnij

0 komentarze :

Prześlij komentarz