Stowarzyszenie
Polski Ruch Czystszej Produkcji
Home » » Promocja CP podczas lokalnego wydarzenia na Dolnym Śląsku

Promocja CP podczas lokalnego wydarzenia na Dolnym Śląsku

Written By Polski Ruch Czystszej Produkcji on sobota, 6 października 2018 | 10:00


Działając na rzecz ochrony środowiska w przedsiębiorstwach i innych organizacjach oraz zachęcając do podejmowania działań z tego zakresu docieramy do wielu zakątków naszego kraju. Znajdujemy wiele okazji aby promować nowoczesną strategię ochrony środowiska jaką jest Czystsza Produkcja (CP).

1 września 2018 roku, o CP oraz o prowadzonej przez stowarzyszenie „Akademii Czystszej Produkcji” rozmawialiśmy z uczestnikami Dożynek Gminnych gminy Oborniki Śląskie. Informacjami o Stowarzyszeniu i jego działalności dzielił się z gośćmi swojego stoiska z wyrobami regionalnymi jeden z naszych Członków. Świąteczna atmosfera nie przeszkodziła rolnikom, przedsiębiorcom oraz mieszkańcom regionu z zainteresowaniem słuchać o możliwościach ograniczania negatywnych oddziaływań na środowisko będących skutkiem działalności człowieka, a zwłaszcza o oszczędnościach wynikających z wprowadzenia w życie zasad Czystszej Produkcji. 

Mamy nadzieję, że już wkrótce będziemy mieli możliwość zaprosić Dolnego Śląska do bliższego zapoznania się z nowoczesnymi zasadami ochrony środowiska i czystszej produkcji. Okazją do takiego spotkania będzie planowana jeszcze na ten rok lokalna konferencja ekologiczna dla przedsiębiorców powiatu trzebnickiego, a zwłaszcza gminy Oborniki Śląskie.

 
Tradycja. zdrowa żywność i... ochrona środowiska - na jednym ze stanowisk znalazły się materiały o Czystszej Produkcji

Nie obyło się bez degustacji regionalnych produktów spożywczych

Opracował:
Andrzej Milian
Oddział Dolnośląski Stowarzyszenia Polski Ruch CP


Udostępnij

0 komentarze :

Prześlij komentarz