Stowarzyszenie
Polski Ruch Czystszej Produkcji
Home » » Czystsza Produkcja na Szczycie Klimatycznym ONZ, COP24, w Katowicach - podsumowanie naszego udziału

Czystsza Produkcja na Szczycie Klimatycznym ONZ, COP24, w Katowicach - podsumowanie naszego udziału

Written By Polski Ruch Czystszej Produkcji on czwartek, 10 stycznia 2019 | 15:27


Nasze Stowarzyszenie wzięło czynny udział w COP24 - czyli Szczycie Klimatycznemu ONZ, który odbywał się w Katowicach od 2 do 15 grudnia 2018 r. Był to już drugi z rzędu nasz udział w Szczycie Klimatycznym, gdyż w ubiegłym roku, w Bonn - na zaproszenie Ministerstwa Środowiska - współtworzyliśmy wydarzenie towarzyszące poświęcone w całości Polskiemu Programowi Czystszej Produkcji, w kontekście zapobiegania zmianom klimatycznym oraz Gospodarki o Obiegu Zamkniętym. W tym roku, otrzymaliśmy zaproszenia do wzięcia czynnego udziału w dwóch wydarzeniach towarzyszących (tzw. Side Events):
  • 5 grudnia 2018 r. uczestniczyliśmy w "Dniu Innowacji" - którego głównym organizowanym było Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii; wydarzenie odbyło się z osobistym udziałem m.in. Minister Przedsiębiorczości i Technologii - Jadwigi Emilewicz oraz Wiceministra Środowiska - Sławomira Mazurka (Ministerstwo Środowiska było jednym z partnerów tego spotkania). W tym wydarzeniu, w dyskusji panelowej poświęconej wkładowi administracji publicznej w rozwój Gospodarki o Obiegu Zamkniętym w Polsce, wziął udział Prezes naszego Stowarzyszenia - Michał Jan Cichy.
  • 12 grudnia 2018 r. wzięliśmy udział w gali "EMAS w praktyce", organizowanej przez Ministerstwo Środowiska, na którym pojawili się m.in. Minister Środowiska - Henryk Kowalczyk, Wiceminister Środowiska - Sławomir Mazurek, Minister Rafał Bochenek - Pełnomocnik ds. organizacji konferencji COP24 oraz Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska - Andrzej Szweda-Lewandowski. Podczas tego wydarzenia także wystąpił Prezes naszego Stowarzyszenia, przestawiając prezentację zatytułowaną "Czystsza Produkcja i EMAS - synergia dla lepszych efektów środowiskowych w Polsce".
Była to dla nas kolejna, jakże ważna okazja do zaprezentowania, w międzynarodowym gronie, Ruchu CP oraz jego dokonań, m.in. w kontekście - zbieżnej z naszą działalnością - idei Gospodarki o Obiegu Zamkniętym, a także promowania i rozwoju zarządzania środowiskowego w firmach. Udział w COP24 był dla nas tym ważniejszy, że odbywał się w Katowicach, a więc w mieście, w którym mieści się nasza siedziba - notabene oddalona zaledwie kilkaset metrów od strefy ONZ, w której odbywał się Szczyt Klimatyczny.
Raz jeszcze dziękujemy za zaproszenie na wymienione powyżej wydarzenia oraz za możliwość wzięcia udziału w pozostałych wydarzeniach towarzyszących Szczytowi Klimatycznemu ONZ, w charakterze słuchaczy - możliwość taką uzyskało 8 Członków naszego Stowarzyszenia, którzy dołączyli do polskiej delegacji jako tzw. "Party Overflow" (czyli osoby biorące udział w Szczycie, ale nie mające uprawnień do udziału w międzypaństwowych negocjacjach klimatycznych).
Poniżej prezentujemy krótki fotoreportaż z naszego udziału w COP24 (fot.: Stowarzyszenie Polski Ruch Czystszej Produkcji).


Polski Pawilon - to tu przede wszystkim odbywały się polskie Wydarzenia Towarzyszące COP24. Między innymi z mównicą zrobioną z... tektury :)
fot.: SPRCP

"Dzień Innowacji" - wystąpienie Pani Jadwigi Emilewicz - Minister Przedsiębiorczości i Technologii
fot.: SPRCP

"Dzień Innowacji" - jednym z panelistów był Prezes naszego Stowarzyszenia (drugi od prawej)
fot.: SPRCP

Część naszej stowarzyszeniowej "delegacji" na COP24. Od lewej: dr inż. Małgorzata Horodyńska - Sekretarz Oddziału Śląskiego, mgr inż. Anna Jagoda-Siegmund - Prezes Oddziału Śląskiego i Członek Zarządu Głównego, prof. dr hab. inż. Zygfryd Nowak - Honorowy Prezes Stowarzyszenia, dr inż. Michał Jan Cichy - Prezes Zarządu, dr inż. Lucyna Cichy - Członek Stowarzyszenia, dr inż. Jolanta Baran - Wiceprezes Oddziału Śląskiego
fot.: SPRCP


Piękniejsza część naszej stowarzyszeniowej "delegacji" na COP-a;-)) Od lewej: Jolanta Baran, Lucyna Cichy, Małgorzata Hordyńska, Anna Jagoda-Siegmund
fot.: SPRCP

Gala "EMAS w praktyce". Wystąpienie Ministra Środowiska - Pana Henryka Kowalczyka
fot.: SPRCP

Gala "EMAS w praktyce". Wystąpienie Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Środowiska - Pana Sławomira Mazurka (Przewodniczącego Kapituły Polskiego Rejestru Czystszej Produkcji i Odpowiedzialnej Przedsiębiorczości)
fot.: SPRCP

Gala "EMAS w praktyce" - prezentacja Prezesa naszego Stowarzyszenia - Michała Jana Cichego
fot.: SPRCP

Czy to rower? Nie do końca... to blender, w którym samodzielnie, pedałując, można było przygotować sobie napój ze świeżych owoców ;)
fot.: SPRCP

Dwójka "Cichych" na COP-ie ;-)
fot.: SPRCP

Korytarze COP24
fot.: SPRCP

W wielu miejscach można było skosztować polskich jabłek
fot.: SPRCP

Na tej sali wystawiono m.in. tekturowe fotele, stoliki, a nawet tekturową mównicę - jak pokazujemy bliżej na kolejnych zdjęciach
fot.: SPRCP

Tekturowe fotele
fot.: SPRCP

Tekturowa mównica
fot.: SPRCP

Tekturowy stolik
fot.: SPRCP

Dość oryginalne stoisko - zbudowane z drewnianych skrzynek
fot.: SPRCP

W niektórych strefach można było znaleźć meble z palet
fot.: SPRCP

COP24 już za nami...
fot.: SPRCP


Udostępnij

0 komentarze :

Prześlij komentarz