Stowarzyszenie
Polski Ruch Czystszej Produkcji
Home » , » Pierwszy zjazd 47. edycji Akademii CP - zakończony

Pierwszy zjazd 47. edycji Akademii CP - zakończony

Written By Polski Ruch Czystszej Produkcji on poniedziałek, 30 grudnia 2019 | 17:11

 

W dniach 16-17 grudnia 2019 r. w Katowicach odbył się pierwszy z trzech zjazdów kolejnej edycji Akademii Czystszej Produkcji. Akademia to cykl edukacyjno-projektowo-wdrożeniowy, w ramach którego odbywają się zarówno zajęcia, jak i praca w firmach - dotycząca wyboru i wdrożenia przykładowej zmiany proekologicznej zapobiegającej zanieczyszczeniom lub marnotrawstwu zasobów u źródeł ich powstawania - czyli zgodnie z zasadami Czystszej Produkcji.

Wydarzenie odbyło się w ramach projektu "Kampania edukacyjna na temat zapobiegania zanieczyszczeniom oraz Gospodarki o Obiegu Zamkniętym, z wykorzystaniem doświadczeń Czystszej Produkcji i EMAS", dofinansowanym przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. W spotkaniu wzięło udział 25 uczestników.
Uczestnicy m.in. zapoznali się z podstawami Czystszej Produkcji (CP) oraz Gospodarki o Obiegu Zamkniętym (GOZ), procedurami oraz wybranymi narzędziami CP, ideą Przemysłu 4.0. Wsyłuchali także wielu inspirujących przykładów proekologicznych działań / wdrożeń zaczerpniętych z projektów oraz raportów firm działających w Ruchu CP, a także w przedsiębiorstwa FAMED oraz MCD Electronics - których dokonania opisali przedstawiciele tych zakładów. Teraz czas na prace w firmach i wybór projektów do wdrożenia.

Poniżej kilka fotografii z pierwszego zjazdu:

Fot: Stowarzyszenie Polski Ruch CP / MJC

Fot: Stowarzyszenie Polski Ruch CP / MJC

Fot: Stowarzyszenie Polski Ruch CP / KC

Fot: Stowarzyszenie Polski Ruch CP /KC

Fot: Stowarzyszenie Polski Ruch CP / KC

Fot: Stowarzyszenie Polski Ruch CP /KC


Fot: Stowarzyszenie Polski Ruch CP / KC

Udostępnij

0 komentarze :

Prześlij komentarz