Stowarzyszenie
Polski Ruch Czystszej Produkcji
Home » , » Jesteśmy Członkiem Wspierającym Polskiego Paktu Plastikowego

Jesteśmy Członkiem Wspierającym Polskiego Paktu Plastikowego

Written By Polski Ruch Czystszej Produkcji on poniedziałek, 14 września 2020 | 18:42

"Polski Pakt Plastikowy" to międzysektorowa inicjatywa powołana w ramach "Kampanii 17 Celów". Stawia sobie za cel zmianę sposobu obecnego modelu wykorzystywania tworzyw sztucznych w Polsce w kierunku Gospodarki o Obiegu Zamkniętym (GOZ). Jest częścią globalnego przedsięwzięcia Plastics Pact Network zainicjowanego przez Ellen MacArthur Foundation. 

Ideą projektu jest zmiana modeli biznesowych w zakresie tworzy sztucznych w kierunku GOZ. Odpowiednie projektowanie opakowań, otwartość na zmianę podejścia do dostarczania i tworzenie innowacyjnych modeli biznesowych oraz efektywne zagospodarowanie opakowań - aby doprowadzić do realnej zmiany rynkowej.
W inicjatywie tej zaangażowane są  organizacje wprowadzające produkty w opakowaniach na rynek, firmy z łańcucha wartości opakowań, ale także eksperci ze świata nauki, stowarzyszenia branżowe, organizacje pozarządowe. 

Nasze Stowarzyszenie dołączyło do Paktu jako Członek Wspierający. Do tego grona zaliczają się organizacje pozarządowe, izby gospodarcze i organizacje biznesowe, uczelnie wyższe czy instytuty badawcze, angażujące się w zakresie przekazywania wiedzy eksperckiej i edukacji różnych grup interesariuszy.

Inauguracja Paktu odbyła się on-line, w dniu 10 września 2020 r.

 

Źródło: https://paktplastikowy.pl/

 

 

 

Udostępnij

0 komentarze :

Prześlij komentarz