Stowarzyszenie
Polski Ruch Czystszej Produkcji
Home » » Patronat nad konferncją ''Rozszerzona Odpowiedzialność Producenta (ROP)'' (19.05.2022 r.)

Patronat nad konferncją ''Rozszerzona Odpowiedzialność Producenta (ROP)'' (19.05.2022 r.)

Written By Polski Ruch Czystszej Produkcji on piątek, 1 kwietnia 2022 | 11:14

Nasze Stowarzyszenie objęło patronatem medialnym konferencję Polskiej Izby Ekologii pn. "Rozszerzona Odpowiedzialność Producenta (ROP)".

Konferencja odbędzie się 19 maja 2022 r. w Hotelu Courtyard by Marriott w Katowicach (ul. Uniwersytecka 13).

Celem konferencji jest przekazanie uczestnikom potrzebnej wiedzy i doświadczeń w zakresie prawnych, technologicznych, operacyjnych czy ekonomicznych aspektów funkcjonowania nowego systemu, w tym także systemu rozszerzonej odpowiedzialności producenta w zakresie odpadów opakowaniowych.

Celem wprowadzenia ROP jest ograniczanie powstawania odpadów opakowaniowych jak i zwiększanie ich przetwarzania w tym recyklingu. Aby to osiągnąć kluczowa jest implementacja szeregu mechanizmów oddziałujących synergicznie na różnych interesariuszy. Wprowadzane na rynek opakowania muszą nadawać się do odzysku lub powstać bezpośrednio lub pośrednio w tym procesie lub z niego wynikać. Wykorzystanie produktów z recyklingu pozwoli na zmniejszenie konsumpcji zasobów pierwotnych co stanowi podstawę idei GOZ i wszelkich innych narzędzi z nią powiązanych.

Konferencja skierowana do: podmiotów gospodarczych, przedstawicieli jednostek samorządowych i przedstawicieli samorządów mieszkańców, przedstawicieli instytucji związanych z gospodarką odpadami, przedstawicieli organizacji pozarządowych, osób zainteresowanych podnoszeniem wiedzy i świadomości w zakresie gospodarki odpadami, świata nauki oraz mediów.

Szczegółowe informacje na stronie: https://www.pie.pl/konferencje/rop/


Udostępnij

0 komentarze :

Prześlij komentarz