Stowarzyszenie
Polski Ruch Czystszej Produkcji
Home » » Patronat nad konferencją ''Wyzwania w implementacji rozszerzonej odpowiedzialności producenta oraz systemów kaucyjnych'' (21 maja 2024 r.)

Patronat nad konferencją ''Wyzwania w implementacji rozszerzonej odpowiedzialności producenta oraz systemów kaucyjnych'' (21 maja 2024 r.)

Written By Polski Ruch Czystszej Produkcji on niedziela, 10 marca 2024 | 10:30

 Nasze Stowarzyszenie objęło patronatem medialnym konferencję hybrydową pn. "Wyzwania w implementacji rozszerzonej odpowiedzialności producenta oraz systemów kaucyjnych".

Wydarzenie odbędzie się 21 maja br. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Towarzyszyć jej będzie transmisja on-line w czasie rzeczywistym.

Konferencję organizuje Polska Izba Ekologii, we współpracy z Organizacją Odzysku Opakowań REKOPOL S.A.

Tworzony przez ostatnie lata w Polsce system gospodarowania odpadami cechuje się w dalszym ciągu wieloma niedoskonałościami. Istnieje więc konieczność stałego udoskonalania istniejącego systemu i dokonywania w nim zmian. Służą temu też między innymi wprowadzane nowe rozwiązania legislacyjne, korygowane mechanizmy ekonomiczne.

Celem wprowadzenia ROP jest ograniczanie powstawania odpadów opakowaniowych jak i zwiększanie ich przetwarzania, w tym recyklingu. Aby to osiągnąć kluczowa jest implementacja szeregu mechanizmów oddziałujących synergicznie na różnych interesariuszy. Wprowadzane na rynek opakowania muszą nadawać się do recyklingu lub powstać bezpośrednio lub pośrednio w tym procesie lub z niego wynikać. Wykorzystanie produktów z recyklingu pozwoli na zmniejszenie konsumpcji zasobów pierwotnych co stanowi podstawę idei GOZ i wszelkich innych narzędzi z nią powiązanych. Planowana konferencja będzie kolejnym głosem, potrzebnym w debacie nad poprawnie zaplanowanym systemem rozszerzonej odpowiedzialności producenta.
 
(Źródło: materiały nadesłane przez Polską Izbę Ekologii)
 
 
 
 
Udostępnij

0 komentarze :

Prześlij komentarz