Stowarzyszenie
Polski Ruch Czystszej Produkcji
Home » » Spełnione motto Programu CP - czyli jak Burmistrz Żywca daje dobry przykład mieszkańcom! (Z. Nowak)

Spełnione motto Programu CP - czyli jak Burmistrz Żywca daje dobry przykład mieszkańcom! (Z. Nowak)

Written By Polski Ruch Czystszej Produkcji on środa, 10 lipca 2013 | 08:5426 kwietnia w Żywcu zorganizowana została akcja sprzątania miasta. Włączyli się do niej mieszkańcy, przedstawiciele urzędów i spółek miejskich oraz sam Burmistrz...

   

Okiem Profesora:

"Jeśli chcesz znajdziesz sposób, jeśli nie chcesz znajdziesz powód"...

... Ta myśl przewodnia, którą wprowadziłem jak motto Polskiego Programu CP, sprawdza się w każdej okoliczności proekologicznego działania. Mieści się w niej zarówno własny wkład, jak i dawanie przykładu innym. Warto podkreślić, że była ona również wynikiem obserwacji pracy miłośników środowiska gminy Żywiec, którzy "swoją ustawę śmieciową" wdrażają od 1994 roku, poprzez selektywne zbieranie oraz wykorzystanie odpadów komunalnych w powołanej przez Samorząd Gminy Żywiec spółce "Beskid". Wspólnie z Gminą podjęliśmy w latach 90-tych popularyzację rozwiązań, wdrażanie i rozpowszechnianie tej "lokalnej ustawy" - niestety bez większego zainteresowania "centralnych urzędników".
Jednym z wieloletnich propagatorów naszego motta jest Antoni Szlagor - wieloletni współtwórca i współpracownik naszego programu, burmistrz miasta - Lidera Czystszej Produkcji. Jak w praktyce wygląda spełnianie ww. motta widać na pokazanych powyżej fotografiach udostępnionych przez Urząd Miejski w Żywcu.
Jak zawsze gratulujemy kolejnego dobrego pomysłu naszemu Przyjacielowi.
Prof. Zygfryd Nowak
Honorowy Prezes Stowarzyszenia
Polski Ruch Czystszej ProdukcjiFot.: Urząd Miejski w Żywcu
Udostępnij

0 komentarze :

Prześlij komentarz