Stowarzyszenie
Polski Ruch Czystszej Produkcji
Home » , , » Czystsza Produkcja i UN Global Compact na spotkaniu z Laureatami Ruchu CP w Ministerstwie Gospodarki (8.10.2015)

Czystsza Produkcja i UN Global Compact na spotkaniu z Laureatami Ruchu CP w Ministerstwie Gospodarki (8.10.2015)

Written By Polski Ruch Czystszej Produkcji on piątek, 9 października 2015 | 17:12


8 października 2015 r. w Sali Pod Kopułą w Ministerstwie Gospodarki odbyło cię coroczne spotkanie Laureatów Ruchu Czystszej Produkcji, połączone z uroczystym wręczeniem wyróżnień.
W tym roku spotkanie zostało zorganizowane pod hasłem "Wdrażanie zasad Czystszej Produkcji i Inicjatywy UN Global Compact". Okazją do podjęcia takiego tematu było formalne przystąpienie Stowarzyszenia Polski Ruch CP do inicjatywy UN GC, które miało miejsce w dniu 4 września br.

W pierwszej,  części spotkania, głos zabrali p. Minister Grażyna Henclewska - Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Gospodarki, Główny Inspektor Ochrony Środowiska - p. Minister Jerzy Kuliński oraz Prezes naszego Stowarzyszenia - p. Krzysztof Galeja.

 P. Minister Grażyna Henclewska - Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Gospodarki
Fot.: Ministerstwo Gospodarki

P. Minister Jerzy Kulińskie - Główny Inspektor Ochrony Środowiska
Fot.: Ministerstwo Gospodarki

P. Krzysztof Galeja - Prezes Stowarzyszenia Polski Ruch Czystszej Produkcji
Fot.: Ministerstwo Gospodarki

Specjalne podziękowania zostały skierowane do p. Ministra Andrzeja Jagusiewicza - byłego Głównego Inspektora Ochrony Środowiska, przez wiele lat aktywnie zaangażowanego w rozwój i doskonalenie Polskiego Rejestru Czystszej Produkcji i Odpowiedzialnej Przedsiębiorczości, a obecnie Członka Zarządu  International Centre for Chemical Safety and Security. Pan Minister Jagusiewicz odebrał z rąk p. Minister Henclewskiej pismo z podziękowaniem za wkład w Polski Rejestr CP i OP - adresowane od p. Wicepremiera Janusza Piechocińskiego oraz - z rąk Prezesa Galei - okolicznościowy dyplom z podziękowaniem od Stowarzyszenia Polski Ruch CP.

Wręczenie p. Ministrowi Andrzejowi  Jagusiewiczowi podziękowań adresowanych od Wicepremiera Janusza Piechocińskiego
Fot.: Ministerstwo Gospodarki

P. Minister Andrzej Jagusiewicz
Fot.: Ministerstwo Gospodarki

Po wystąpieniu p. Ministra Jagusiewicza głos zabrał Wiceprezes naszego Stowarzyszenia - p. Michał Jan Cichy, przedstawiając działania Stowarzyszenia podjęte od czasu jubileuszowej konferencji "CP+25", zorganizowanej w ubiegłym roku z okazji 25-lecia polskiego i światowego Programu Czystszej Produkcji.

P. Michał Jan Cichy - Wiceprezes Stowarzyszenia Polski Ruch Czystszej Produkcji
Fot.: Ministerstwo Gospodarki

Kolejnym punktem programu było uroczyste wręczenie wyróżnień dla Laureatów Ruchu CP: certyfikatów potwierdzających wpis do Polskiego Rejestru Czystszej Produkcji i Odpowiedzialnej Przedsiębiorczości, Świadectw Czystszej Produkcji.

Certyfikat Polskiego Rejestru CP i OP dla Kontakt-Simon S.A.
Fot.: Ministerstwo Gospodarki

 
 Certyfikat Polskiego Rejestru CP i OP dla Elektrociepłowni Zielona Góra (grupa EDF)
Fot.: Ministerstwo Gospodarki


  Certyfikat Polskiego Rejestru CP i OP dla Famed Żywiec Sp. z o.o.
Fot.: Ministerstwo Gospodarki

Certyfikat Polskiego Rejestru CP i OP dla CEMEX Polska - Zakład Cementownia Chełm
Fot.: Ministerstwo Gospodarki

 Certyfikat Polskiego Rejestru CP i OP dla Bialskich Wodociągów i Kanalizacji WOD-KAN
Fot.: Ministerstwo Gospodarki


Certyfikat Polskiego Rejestru CP i OP dla Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Ciechanowie
Fot.: Ministerstwo Gospodarki

 Certyfikat Polskiego Rejestru CP i OP dla GZUT S.A.
Fot.: Ministerstwo Gospodarki

 Certyfikat Polskiego Rejestru CP i OP dla Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej Gliwice 
Fot.: Ministerstwo Gospodarki

 Certyfikat Polskiego Rejestru CP i OP dla Interchemall Sp. z o.o.
Fot.: Ministerstwo Gospodarki

Certyfikat Polskiego Rejestru CP i OP dla Instytutu Tele- i Radiotechnicznego w Warszawie
Fot.: Ministerstwo Gospodarki

.
 Świadectwo Czystszej Produkcji dla Kegar Sp. z o.o.
Fot.: Ministerstwo Gospodarki

Wręczone zostały także okolicznościowe dyplomy dla tych firm, które od 18-tu lat uczestniczą w Ruchu CP, doskonaląc swoje działania i raportując efekty (dyplom "Mature@CP" - tj. "Dojrzały" w Czystszej Produkcji).

Dyplom "Mature@CP" dla BWiK WOD-KAN Biała Podlaska
Fot.: Ministerstwo Gospodarki

Ostatnim z wręczonych wyróżnień był puchar i dyplom Lidera Czystszej Produkcji (nagrody przyznawanej za szczególne osiągnięcia przez Prezesa Stowarzyszenia Polski Ruch CP). W tym roku nagrodę tę otrzymała Cementownia Rudniki z grupy CEMEX.

 Puchar Lidera Czystszej Produkcji 2015 dla Cementowni Rudniki grupy CEMEX
Fot.: Ministerstwo Gospodarki

W drugiej części głos zabrał ponownie Wiceprezes Stowarzyszenia - Michał Jan Cichy, przedstawiając krótko historię zaangażowania Ruchu Czystszej Produkcji w promowanie i realizację zasad Global Compact, a następnie Dyrektor Generalny Global Compact w Polsce - p. Kamil Wyszkowski. Po tych wystąpieniach nastąpiło podpisanie pamiątkowej "deklaracji" przystąpienia Stowarzyszenia Polski Ruch CP do UN Global Compact, pod którym podpisy złożyli Prezes Stowarzyszenia Polski Ruch CP - Krzysztof Galeja, Honorowy Prezes Stowarzyszenia - prof. Zygfryd Nowak oraz Dyrektor Generalny UN GC w Polsce - Kamil Wyszkowski.

Podpisanie pamiątkowej deklaracji przystąpienia Stowarzyszenia Polski Ruch CP do UN Global Compact, przez (od lewej) Prezesa Krzysztofa Galeję Honorowego Prezesa Prof. Zygfryda Nowaka i Dyrektora Generalnego Global Compact  w Polsce - Kamila Wyszkowskiego
Fot.: Stowarzyszenie Polski Ruch Czystszej Produkcji


Pamiątkowa deklaracja przystąpienia Polskiego Ruchu CP do UN Global Compact


Następnie swoje prezentacje przedstawili kolejno: p. Anetta Chmielarz - Pełnomocnik ds. Czystszej Produkcji w Cementowni Rudniki (CEMEX), która opisała działalność proekologiczną i prospołeczną swojej firmy, p. Marian Babiuch - Prezes Zarządu Elektrociepłowni Zielona Góra (realizacja zasad Global Compact przez Grupę EDF) oraz p. Jacek Wojciechowicz - Rzecznik Etyki spółki PKP S.A. (realizacja zasad GC w grupie PKP). Spotkanie zakończyła sesja poświęcona dyskusji na temat przedstawionych na spotkaniu prelekcji oraz dalszego rozwoju Ruchu Czystszej Produkcji w Polsce.

P. Anetta Chmielarz, Pełnomocnik ds. Czystszej Produkcji w Cementowni Rudniki (CEMEX)
 Fot.: Stowarzyszenie Polski Ruch Czystszej Produkcji

 
P. Marian Babiuch - Prezes Zarządu Elektrociepłowni Zielona Góra (Grupa EDF)
Fot.: Stowarzyszenie Polski Ruch Czystszej Produkcji

 Jacek Wojciechowicz - Rzecznik Etyki spółki PKP S.A.
Fot.: Stowarzyszenie Polski Ruch Czystszej Produkcji


Zobacz także:
  
Udostępnij

0 komentarze :

Prześlij komentarz