Stowarzyszenie
Polski Ruch Czystszej Produkcji
Home » » O Czystszej Produkcji w Gliwicach (9 marca 2016)

O Czystszej Produkcji w Gliwicach (9 marca 2016)

Written By Polski Ruch Czystszej Produkcji on poniedziałek, 7 marca 2016 | 21:46


9 marca 2016 r. znów gościliśmy w Zespole Szkół Budowlano-Ceramicznych (ZSB-C) w Gliwicach, na seminarium dotyczącym Czystszej Produkcji, zorganizowanym przez ZSB-C we współpracy z Oddziałem Śląskim naszego Stowarzyszenia. Okazją do zorganizowania tego spotkania był odbywający się w ZSB-C turniej budowlany "Buduj z pasją", adresowany do uczniów szkół technicznych.

W bezpłatnym seminarium, w którym - z uwagi na otwarty nabór - wzięli udział zarówno opiekunowie uczniów biorących udział w ww. konkursie, jak i przedstawiciele firm oraz reprezentanci uczniów Szkoły, zaprezentowane zostały: podstawy Czystszej Produkcji i idei gospodarki o obiegu zamkniętym (circular economy), system Dobrowolnych Zobowiązań Ekologicznych oraz przykłady wdrożeń działań proekologicznych z Ruchu CP. Nie zabrakło również prezentacji poświęconej działaniom proekologicznym realizowanym przez Gospodarza spotkania - Zespół Szkół Budowlano-Ceramicznych.
Podczas seminarium prelekcje przedstawili: Małgorzata Gałuszka-Harat - Członek Zarządu Oddziału Śląskiego Stowarzyszenia / Pracownik ZSB-C oraz Michał Jan Cichy - Prezes Stowarzyszenia.

Wszystkim Uczestnikom serdecznie dziękujemy za przybycie oraz za zaangażowanie w dyskusji.
 
 
Udostępnij

0 komentarze :

Prześlij komentarz