Stowarzyszenie
Polski Ruch Czystszej Produkcji
Home » » Powiat Żyrardowski zaprasza na VII Piknik Energetyczny (6-7 sierpnia 2016)

Powiat Żyrardowski zaprasza na VII Piknik Energetyczny (6-7 sierpnia 2016)

Written By Polski Ruch Czystszej Produkcji on czwartek, 21 lipca 2016 | 10:18
Powiat Żyrardowski po pięcioletniej przerwie reaktywuje imprezę wystawienniczo-edukacyjną jaką jest Powiatowy Piknik Energetyczny.
Było to przedsięwzięcie typowo wystawiennicze, organizowane wespół z organizacjami funkcjonującymi w obszarze ekologii i poszanowania energii. Dziś dochodzimy do przekonania, że ten projekt należy przywrócić do życia. Sygnały docierające od naszych partnerów, jednoznacznie wskazują na jego potrzebę. Dlatego władze Powiatu Żyrardowskiego, wspólnie z partnerami jakimi są – Stowarzyszenie Polski Ruch Czystszej Produkcji w Katowicach i Fundacja Ochrony Środowiska Naturalnego Miasta Żyrardowa i okolic, postanowiły zorganizować siódmy z kolei „Piknik Energetyczny Powiatu Żyrardowskiego”. Imprezie patronuje i wspiera ją organizacyjnie Prezydent Miasta Żyrardowa Wojciech Jasiński. Przesłaniem Pikniku w roku reaktywacji, jest dewiza „Życie jest energią – szanuj energię”.
Tegoroczna edycja obejmować będzie działania wystawienniczo-promocyjne na rzecz poszanowania środowiska, a seminarium p.t. „OZE – w trosce o środowisko” będzie jednym z elementów Pikniku.
W poprzednich edycjach imprezy uczestniczyło ok. 2000-3000 osób. Wierzymy, że doskonała lokalizacja imprezy – stare pofabryczne hale Fabryki Wyrobów Lnianych, w których siedzibę ma Muzeum Lniarstwa oraz rodzinny, w klimatach tradycji charakter imprezy, będzie gwarancją licznego udziału potencjalnych odbiorców i klientów. Imprezie towarzyszyć będą folkowe rytmy oraz muzyka o tradycyjnym brzmieniu. W sobotnie popołudnie wystąpi przed publicznością Zawołany Skład Weselny, których repertuar składa się ze starodawnych oberków, powiślaków, radomskich mazurków, kujawiaków oraz polek, to przede wszystkim muzyka taneczna, spontaniczna i żywiołowa, natomiast niedzielne popołudnie to czas muzyki country. Na scenie pojawi się zespół, który w ubiegłym roku wygrał „przepustkę do Mrągowa”, a w tym roku zagra w koncercie jubileuszowym z okazji XXXV-lecia Festiwalu Piknik Country, ten zespół to Teren C.
Zdajemy sobie sprawę, że każdy ze zwiedzających ma określone zainteresowania i potrzeby, dlatego staramy się przedstawić jak najszerszą ofertę promocyjno-wystawienniczą. Zabiegamy, aby w imprezie brały udział firmy posiadające w swej ofercie towary i usługi przyjazne środowisku, promujące rozwój technologiczny z poszanowaniem energii, nawiązujące do tradycyjnych form wytwarzania i użytkowania, ale także naturalną i tradycyjną żywność.
Zachęcamy zatem Państwa do udziału w naszej imprezie. Podczas imprezy odbywać się także będzie seminarium, które przysporzyć może nam wiedzy na temat procedur związanych z ocenami oddziaływania na środowisko, odnawialnych źródeł energii i sposobów realizacji i finansowania projektów z nimi związanych. Udział w nim z pewnością będzie też okazją do wymiany doświadczeń i identyfikacji napotykanych problemów. Oferujemy - wystawcom - nieodpłatne udostępnienie powierzchni wystawienniczej w halach lub na placu przy budynku, osobom zainteresowanym nowoczesnymi technologiami w energetyce i ekologii wystawy i wykłady podczas seminarium, a miłośnikom powrotu do tradycji – muzykę tradycyjną, regionalne produkty żywnościowe i wyroby rzemiosła.
Piknik odbędzie się w dniach 6 i 7 sierpnia 2016 r w Muzeum Lniarstwa w Żyrardowie ul. Dittricha 18. Szczegółowy program wkrótce na stronie internetowej Powiatu Żyrardowskiego www.powiat-zyrardowski.pl a także w lokalnej prasie.
Osobą odpowiedzialną za kontakty z wystawcami, podmiotami biorącymi udział w seminarium i mediami jest Pełnomocnik Starosty d.s. Społeczeństwa Informacyjnego Andrzej Ciołkowski, tel. 46 8553717 w. 37, kontakt e-mail Promocja@powiat-zyrardowski.pl

Źródło:  http://www.powiat-zyrardowski.pl/225,xvii.html?tresc=3289

Fot: Zdjęcie archiwalne z III Pikniku Energetycznego
Źródło: http://www.powiat-zyrardowski.pl/164,iii-piknik-energetyczny.htmlDla Uczestników Indywidualnych:

Dla Wystawców :

Zdjęcie z jednej z poprzednich edycji Pikniku Energetycznego

Udostępnij

0 komentarze :

Prześlij komentarz