Stowarzyszenie
Polski Ruch Czystszej Produkcji
Home » » Gala 70 lat NOT w Łodzi z udziałem Stowarzyszenia Polski Ruch CP

Gala 70 lat NOT w Łodzi z udziałem Stowarzyszenia Polski Ruch CP

Written By Polski Ruch Czystszej Produkcji on poniedziałek, 24 października 2016 | 09:52W dniu 29 września 2016 r. w łódzkim Domu Technika odbyła się jubileuszowa gala z okazji 70-lecia Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych Naczelnej Organizacji Technicznej w Łodzi. W spotkaniu uczestniczyli m.in. członkowie Zarządu  Oddziału Łódzkiego naszego Stowarzyszenia.
 W urodzinowym spotkaniu uczestniczył - między innymi - wicewojewoda łódzki Karol Młynarczyk. Zaproszonych gości powitał dyrektor Biura Łódzkiej Rady Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT w Łodzi - Andrzej Tarka. W okolicznościowej mowie 70-letnie dzieje Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT w Łodzi przedstawił jej prezes – Mirosław Urbaniak, po czym kilku członków NOT, zasłużonych w upowszechnianiu wiedzy w dziedzinie nauk technicznych, odebrało z rąk wicewojewody łódzkiego Karola Młynarczyka odznaczenia państwowe – Srebrne i Brązowe Krzyże Zasługi, nadane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Podczas jubileuszowej gali kilkadziesiąt osób uhonorowanych zostało też odznaczeniami stowarzyszeniowymi i dyplomami uznania. Tradycyjnie już wszyscy wyróżnieni obdarowani byli gałązkami bawełny, których symbolika jest w Łodzi powszechnie zrozumiała. Z okazji 70-lecia Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT w Łodzi wydano również pamiątkową publikację o historii Federacji i działalności Stowarzyszeń N-T NOT w Łodzi. W publikacji znalazło się m.in. opracowanie dotyczące naszego Stowarzyszenia (pobierz treść ww. opracowania).

Opracowała: Grażyna Nowak
Prezes Oddziału Łódzkiego
Stowarzyszenia Polski Ruch CP


(fot.: Stowarzyszenie Polski Ruch CP)
Udostępnij

0 komentarze :

Prześlij komentarz