Stowarzyszenie
Polski Ruch Czystszej Produkcji
Home » , » Patronat Honorowy CP nad Konkursem Wiedzy o Energetyce Odnawialnej

Patronat Honorowy CP nad Konkursem Wiedzy o Energetyce Odnawialnej

Written By Polski Ruch Czystszej Produkcji on sobota, 29 października 2016 | 09:49


Stowarzyszenie Polski Ruch Czystszej Produkcji wspiera m.in. rozwój odnawialnych źródeł energii, poprzez rozpowszechnianie dotyczącej ich wiedzy. Dlatego też objęliśmy honorowym patronatem II Ogólnopolski Konkursem Wiedzy o Energetyce Odnawialnej.

Porozumienie o objęciu Konkursu honorowym patronatem podpisaliśmy w dniu 20 października 2016 r.

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół średnich uczących się w zawodzie Technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej oraz dla reprezentantów zgłoszonych przez Centra Kształcenia Praktycznego, Centra Edukacji Zawodowej oraz Centra Kształcenia Ustawicznego. Organizatorem głównym konkursu jest Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Sieradzu, a partnerem i organizatorem etapu okręgowego na Śląsku jest Zespół Szkół Budowlano-Ceramicznych w Gliwicach.

Etap szkolny konkursu zostanie przeprowadzony w szkołach do 25 listopada 2016 roku, etap okręgowy dla okręgu śląskiego w Zespole Szkół Budowlano-Ceramicznych w Gliwicach 1 marca 2017 roku, a dla pozostałych okręgów szkołach w zależności od przyporządkowania. Etap centralny odbędzie się w Sieradzu 4 i 5 kwietnia 2017 roku i obejmować będzie część testową, zadanie laboratoryjne i zadanie praktyczne, które przeprowadzi producent pomp ciepła. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody, które ufundowały firmy-darczyńcy oraz Starosta Sieradzki.

Konkurs objęty jest patronatem medialnym TVP Łódź, Wydawnictwa Murator, Dziennik Łódzki- Nad Wartą, portal Nasze Miasto oraz Nasze Radio.

Wszystkie informacje dostępne są na stronie: https://www.facebook.com/okweo2016/Opracowała:
Małgorzata Gałuszka-Harat
Członek Zarządu Oddziału Śląskiego
Stowarzyszenia Polski Ruch Czystszej Produkcji
Udostępnij

0 komentarze :

Prześlij komentarz