Stowarzyszenie
Polski Ruch Czystszej Produkcji
Home » , , » Relacja z wydarzenia ''Kaflowym szlakiem'' w Żyrardowie (28.04.2017)

Relacja z wydarzenia ''Kaflowym szlakiem'' w Żyrardowie (28.04.2017)

Written By Polski Ruch Czystszej Produkcji on piątek, 19 maja 2017 | 13:24


28 kwietnia 2017 r., przedstawicielki Stowarzyszenia Polski Ruch Czystszej Produkcji - Anna Wójcik oraz Krystyna Lenarczyk - wzięły udział w organizowanym w Żyrardowie wydarzeniu p"t. Kaflowym szlakiem". Organizatorami tego wydarzenia byli Pan Piotr Batura oraz Jakub Kornak. nasze Stowarzyszenie objęło to wydarzenie patronatem honorowym oraz patronatem medialnym czasopisma "Czystsza Produkcja i Eko-zarządzanie".

Podczas wykładów można było dowiedzieć się m.in. o znaczeniu drewna jako paliwa grzewczego (Piotr Batura), o nowoczesnych materiałach zduńskich z naturalnych surowców (Rafał Olszowski), roli wody w produkcji kafli (Piotr Kut) czy nowoczesnych metodach produkcji kafli (Kuba Kornak).

Przedstawicielki Stowarzyszenia PRCP tłumaczyły dlaczego warto być "ekoprzedsiębiorcą" - zwłaszcza w branży zduńskiej?, jak wyróżniać się na tle innych?, na czym polega strategia Czystszej Produkcji i jak ją wdrożyć?

Ciekawą atrakcją była wystawa w Muzeum Lniarstwa pt. "Zduńskie klimaty - dawna i współczesna kultura ogniowa". Kulminacyjnym punktem imprezy był pokaz "ekologicznej" metody rozpalania ognia w piecach i kominkach.

Wydarzenie na pewno można zaliczyć do udanych, a nawiązane znajomości mamy nadzieję doprowadzą do owocnej współpracy Stowarzyszenia z firmami zduńskimi.

Anna Wójcik
Krystyna Lenarczyk

Zobacz fotoreportaż z tego wydarzenia:Udostępnij

0 komentarze :

Prześlij komentarz