Stowarzyszenie
Polski Ruch Czystszej Produkcji
Home » » Relacja z seminarium ''Audyty energetyczne i elektromobilność - wyzwania dla firm''

Relacja z seminarium ''Audyty energetyczne i elektromobilność - wyzwania dla firm''

Written By Polski Ruch Czystszej Produkcji on czwartek, 22 czerwca 2017 | 18:47


21 czerwca 2017 r. w Katowicach odbyło się bezpłatne seminarium dla firm, na temat ''Audyty energetyczne i elektromobilność - wyzwania dla firm'', zorganizowane przez nasze Stowarzyszenie we współpracy z firmą innogy Polska. Podczas spotkania poruszone zostały takie zagadnienia, jak:

 • obowiązkowe audyty energetyczne dla dużych firm - w świetle ustawy z dnia 20 maja 2016 r. o Efektywności Energetycznej (NORMA PN-EN 16247), które mają zostać wykonane do 30 września br. Kto podlega obowiązkowi, jak powinien wyglądać audyt spełniający normy, jakie grożą sankcje za jego niewykonanie i korzyści płynące po jego wdrożeniu.
 • elektromobilność - wyzwania i trendy. Omówienie aktualnej sytuacji na polskim rynku e-mobilty. Korzyści i szanse wynikające z rozwoju infrastruktury potrzebnej do funkcjonowania floty pojazdów elektrycznych.

Serdecznie dziękujemy Centrum Organizacji Pozarządowych (ul. Kopernika 14, Katowice) za nieodpłatne udostępnienie sali na to wydarzenie.

Więcej informacji o tym seminarium, wraz z fotorelacją, prezentujemy poniżej:


Program spotkania
 • Poznajmy się: prezentacja działalności Stowarzyszenia Polski Ruch Czystszej Produkcji oraz firmy Innogy Polska
 • Efektywność energetyczna w przedsiębiorstwach. Co po wrześniu 2016 r.?
 • Elektro mobilność - Innowacje na wyciągnięcie ręki
 • Dyskusja

Prelegenci:
 • Bartłomiej Asztemborski - InnogyEkspert z branży energetyki z zakresu efektywności energetycznej oraz odnawialnej. Doświadczenie zdobyte przy współpracy z przedsiębiorstwami w relacji B2B oraz prywatnymi inwestorami, JST oraz Komisją Europejską. Autor wielu ekspertyz i Programów rozwoju efektywności energetycznej oraz OZE.
 • Michał Jan Cichy - Prezes Stowarzyszenia Polski Ruch Czystszej Produkcji, Ekspert Czystszej Produkcji.
 • Łukasz Tracz - Specjalista w pionie klientów biznesowych w Innogy Polska. Zajmuje się tworzeniem i wdrażaniem nowych usług dla segmentu B2B w Polsce. Doradca w dziedzinie efektywności energetycznej, energii odnawialnej i innowacji.

 

Organizatorzy:

  http://www.cp.org.pl/p/kim-jestesmy.html
 • Stowarzyszenie Polski Ruch Czystszej Produkcji - organizacja działająca na rzecz ochrony środowiska w przedsiębiorstwach, poprzez informację, edukację i wdrożenia. Promujemy m.in. zapobieganie zanieczyszczeniom i marnotrawstwu zasobów u źródła ich powstawania, dobrowolne inicjatywy proekologiczne firm oraz społeczną odpowiedzialność biznesu (więcej o Stowarzyszeniu Polski Ruch CP)  http://www.innogy.pl/pl/duze-przedsiebiorstwa
 • Grupa innogy jest jednym z wiodących europejskich przedsiębiorstw energetycznych. Grupa działa w obszarach energii odnawialnej, elektroenergetycznej i gazowej infrastruktury sieciowej oraz sprzedaży. Kluczowymi rynkami działalności Grupy innogy są Niemcy, Wielka Brytania, Holandia, Belgia, Polska, Czechy, Słowacja oraz Węgry. Innogy jest specjalistą w dziedzinie fotowoltaiki, audytów energetycznych, nowoczesnego oświetlenia i monitoringu zużycia mediów. Mamy duże osiągnięcia na tych polach w wielu krajach europejskich. Zajmujemy się również rozwojem elektromobilości w Polsce, jako pierwsi zamontowaliśmy w Warszawie stację ładowania pojazdów. Więcej o Innogy Polska.

Fotorelacja:
(fot.: Stowarzyszenie Polski Ruch Czystszej Produkcji)

Prezentacja działalności Stowarzyszenia Polski Ruch CP - Michał Jan Cichy, Prezes Zarządu

Uczestnicy seminarium

Uczestnicy seminarium

Audyty energetyczne dużych fim - Bartłomiej Asztemborski, innogy Polska

Audyty energetyczne dużych fim - Bartłomiej Asztemborski, innogy Polska

Elektromobilność - wyzwania dla firm - Łukasz Tracz, innogy Polska

Elektromobilność - wyzwania dla firm - Łukasz Tracz, innogy Polska


Udostępnij

0 komentarze :

Prześlij komentarz