Stowarzyszenie
Polski Ruch Czystszej Produkcji
Home » » Rozpoczęliśmy Akademię Zrównoważonej Produkcji. Można jeszcze dołączyć!

Rozpoczęliśmy Akademię Zrównoważonej Produkcji. Można jeszcze dołączyć!

Written By Polski Ruch Czystszej Produkcji on wtorek, 27 czerwca 2017 | 18:28


W dniu 19 czerwca 2017 r. Stowarzyszenie Polski Ruch Czystszej Produkcji – Oddział Mazowiecki zorganizowało Seminarium Informacyjne rozpoczynające Akademię Zrównoważonej Produkcji.

Rozmawialiśmy o systemach zarządzania środowiskowego (Krystyna Lenarczyk) z naciskiem na Dobrowolne Zobowiązania Ekologiczne wg strategii Czystszej Produkcji (Anna Wójcik). Nasi eksperci opowiedzieli na czym ta strategia polega, że nasze działania prowadzimy już od ponad 25 lat. Wykazaliśmy też, ze nasze działania są spójne z ideą Gospodarki o Obiegu Zamkniętym. Zapoznaliśmy uczestników z realizacją misji Stowarzyszenia Polski Ruch Czystszej Produkcji ”nigdy nie jest tak dobrze, żeby nie mogło być lepiej” - w świetle efektów Projektów Czystszej Produkcji (czyli zmian proekologicznych, które pomagamy wdrażać w firmach i innych organizacjach ) oraz działań naszego Stowarzyszenia (Marian Stani). Kolejne prezentacje dotyczyły: Projektów Czystszej Produkcji realizowanych w Instytucie Tele- i Radiotechnicznym w Warszawie (Jerzy Lenik); projektu demonstracyjnego LIFERADOMKlIMA.pl (Jerzy Frączek); celów, przebiegu i korzyści z udziału w Akademii Zrównoważonej Produkcji (Krystyna Lenarczyk). 

Wśród uczestników seminarium gościliśmy przedstawicieli firm: Polpharma z Starogardu Gdańskiego, Instytutu Tele- i Radiotechnicznego w Warszawie, UNIBEP z Bielska Podlaskiego, AQUANET z Poznania, Instytutu Inwestycji Ochrony Środowiska w Suwałkach, MAN TRUCK Sp. z o.o. Niepołomice, Hydro System Oryszew, ECOSTAN Radom, Wodociągów Miejskich w Radomiu, Fabryki Wyrobów Lnianych w Żyrardowie, Starostwa Powiatowego w Żyrardowie, Ecoprogress Warszawa oraz Stowarzyszenia Polski Ruch Czystszej Produkcji. Wśród obecnych na Seminarium 11 osób zadeklarowało udział w Akademii Zrównoważonej Produkcji, której zjazdy będą odbywały się: 2 dni we wrześniu 2017 r., 2 dni w listopadzie 2017 r. i 2 dni w styczniu 2018 r., natomiast  konferencja kończąca Akademię (obrony zrealizowanych w ramach Akademii projektów) – w marcu 2018 r.

Lista uczestników jest jeszcze otwarta i chętni wciąż mogą się zapisać!

Seminarium możemy uznać za udane. Do zobaczenia we wrześniu..
Relacja i fotografie: Krystyna Lenarczyk


Zobacz fotorelację z ww. seminarium:


Udostępnij

0 komentarze :

Prześlij komentarz