Stowarzyszenie
Polski Ruch Czystszej Produkcji
Home » , » Polecamy studia podyplomowe ''Gospodarka o Obiegu Zamkniętym i Czystsza Produkcja w praktyce''

Polecamy studia podyplomowe ''Gospodarka o Obiegu Zamkniętym i Czystsza Produkcja w praktyce''

Written By Polski Ruch Czystszej Produkcji on sobota, 18 sierpnia 2018 | 18:00REKRUTACJA JUŻ TRWA! - rejestrować można się do września 2019


Polecamy studia podyplomowe "Gospodarka o Obiegu Zamkniętym i Czystsza Produkcja w praktyce", które mamy przyjemność współtworzyć razem z Wydziałem Inżynierii Materiałowej i Metalurgii Politechniki Śląskiej, a także sprawować nad nimi nadzór merytoryczny.

To zupełnie nowe studia podyplomowe, łączące dwa bardzo bliskie sobie i jakże aktualne tematy:
  • Po pierwsze: dążenie państw Unii Europejskiej do stopniowego przechodzenia z liniowego modelu gospodarczego (wyprodukuj-używaj-wyrzucaj) na cyrkularny (wyprodukuj-używaj-wykorzystaj ponownie), który zapowiadany był już w pakiecie Komisji Europejskiej w grudniu 2015 r., a obecnie jest przedmiotem szerokiej debaty na poziomie krajowym oraz międzynarodowym. Plany unijne mogą przełożyć się na rewolucyjne zmiany w gospodarce, a także istotne zmiany prawne i konieczność osiągania ambitnych celów środowiskowych. Na te zmiany już dziś warto się przygotować.
  • Po drugie: wdrażając zasady Gospodarki o Obiegu Zamkniętym warto korzystać z doświadczeń, wynikających z wieloletniego wdrażania strategii ochrony środowiska ONZ - Czystszej Produkcji - m.in. w polskich firmach i innych instytucjach. Dlatego w program studiów wbudowany został m.in. cały program Akademii Czystszej Produkcji, włącznie z możliwością wzięcia udziału w projekcie wdrożeniowym oraz uzyskaniem dyplomu Eksperta Czystszej Produkcji.

Ważna, aktualna i rozwojowa tematyka oraz znane nazwiska wśród wykładowców, a także położenie nacisku na sferę praktyczną - to tylko niektóre zalety tych studiów podyplomowych. Zapraszamy do zapoznania się z ich opisem na stronie www Wydziału Inżynierii Materiałowej i Metalurgii Politechniki Śląskiej.

Zachęcamy także do odwiedzenia FanPage'a studiów, pod adresem: https://www.facebook.com/CircularEconomyKatowice/

Uruchomienie studiów planowane jest na październik 2019 r.

Zaglądaj na naszą stronę internetową lub na Facebooka po najświeższe informacje.


Udostępnij

0 komentarze :

Prześlij komentarz