Stowarzyszenie
Polski Ruch Czystszej Produkcji
Home » » O Czystszej Produkcji i GOZ na międzynarodowym kongresie ochrony środowiska ENVICON (Poznań, 17.10.2017)

O Czystszej Produkcji i GOZ na międzynarodowym kongresie ochrony środowiska ENVICON (Poznań, 17.10.2017)

Written By Polski Ruch Czystszej Produkcji on sobota, 21 października 2017 | 23:17
W dniach 16-17 października 2017 r. w Poznaniu, na terenie Targów POL-ECO SYSTEM, odbył się kolejny międzynarodowy kongres ochrony środowiska "ENVICON Environment". Jednym z tematów, poruszanych na kongresie już po raz kolejny, była Gospodarka o Obiegu Zamkniętym (GOZ). 17 października, w części poświęconej GOZ, odbyły się m.in. następujące sesje:
  • "Gospodarka przyszłości jest obiegowa" - z panelem dyskusyjnym z udziałem przedstawicieli Parlamentu Europejskiego, Komisji Europejskiej, Ministerstwa Rozwoju, GDOŚ, SUEZ Polska oraz Stowarzyszenia Zero Waste,
  • "GOZ - jak przekonać konsumentów?" - z panelem, w którym wystąpili przedstawiciele Stowarzyszenia Polski Ruch Czystszej Produkcji, Deloitte, Stowarzyszenia Zero Waste, niemieckiej firmy TOMRA, firmy ENERIS Ochrona Środowiska oraz Federacji Konsumentów,
  • "Gmina jako moderator wdrażania GOZ" - z udziałem m.in. przedstawicieli Instytutu Gospodarki Surowcami Mineralnymi i Energią Polskiej Akademii Nauk w Krakowie oraz samorządowców i reprezentantów władz gminnych - w tym z Wielunia, Wołomina i Polic.
Moderatorami  poszczególnych sesji byli przedstawiciele: Europejskiego Biura Ochrony Środowiska, Pracowni O.K.E.J oraz Instytutu Gospodarki o Obiegu Zamkniętym.

W ramach sesji "GOZ - jak przekonać konsumentów?" głos w dyskusji zabierał m.in. Prezes Stowarzyszenia Polski Ruch CP - Michał Jan Cichy. W czasie panelu przedstawił także 2 krótkie prezentacje, podsumowujące podejście do tematyki GOZ w Polskim Ruchu CP oraz przykładowe propozycje dotyczące przekonywania konsumentów do idei Gospodarki o Obiegu Zamkniętym, wypracowane podczas debaty przeprowadzonej w czasie I Zjazdu 46. edycji Akademii Czystszej Produkcji, w Warszawie, we wrześniu br.

Więcej informacji o tym wydarzeniu można znaleźć na stronie organizatora: http://envicon.abrys.pl/


ENVICON 2017, sesja "GOZ - jak przekonać konsumentów?" - panel dyskusyjny.
Fot.: Stowarzyszenie Polski Ruch Czystszej Produkcji

ENVICON 2017, sesja "GOZ - jak przekonać konsumentów?" - prezentacja dotycząca GOZ w Ruchu Czystszej Produkcji.
Fot.: Stowarzyszenie Polski Ruch Czystszej ProdukcjiUdostępnij

0 komentarze :

Prześlij komentarz