Stowarzyszenie
Polski Ruch Czystszej Produkcji
Home » » Działo się w Żyrardowie! - Za nami VIII Powiatowy Piknik Energetyczny (30.09.2017)

Działo się w Żyrardowie! - Za nami VIII Powiatowy Piknik Energetyczny (30.09.2017)

Written By Polski Ruch Czystszej Produkcji on środa, 4 października 2017 | 12:41

W dniu 30 września 2017 r., na terenie Zespołu Szkół Nr 1 w Żyrardowie, odbył się VIII Piknik Energetyczny Powiatu Żyrardowskiego, zorganizowany pod hasłem "Czystsza Energia - Czystsze Powietrze".
Piknik został zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Żyrardowie, wraz ze Stowarzyszeniem Polski Ruch Czystszej Produkcji w Katowicach i Fundacją Ochrony Środowiska Naturalnego Miasta Żyrardowa i Okolic.
Było to m.in. wydarzenie wystawiennicze, w którym udział firmy posiadające w swej ofercie produkty i usługi przyjazne środowisku, promujące rozwój technologiczny z poszanowaniem energii, nawiązujące do tradycyjnych form wytwarzania i użytkowania, ale także naturalną i tradycyjną żywność. Podczas Pikniku odbyło się seminarium na tematy związane z ochroną środowiska, którego wykładowcami byli m.in. Eksperci Czystszej Produkcji oraz współpracownicy Polskiego Ruchu CP:
  • Członek Zarządu Stowarzyszenia - Marian Stani, przybliżył tematykę Gospodarki o Obiegu Zamkniętym (GOZ) w nawiązaniu do działań Czystszej Produkcji (CP);
  • Jerzy Grzegorz Frączek przedstawił projekt pn. "RadomKlima", finansowany ze środków programu LIFE (Projekt LIFE14CCA/PL/000101 pn. „Adaptacja do zmian klimatu poprzez zrównoważoną gospodarkę wodą w przestrzeni miejskiej Radomia”);
  • Właścicielka firmy DAK-GPS, Anna Rozkosz, przedstawiła tematykę efektywności energetycznej obiektów budowlanych;
  • Wicestarosta Grzegorz Dobrowolski oraz Marek Piekarski przedstawili projekt pn. "Dobra Energia dla jedynki", realizowany przez Zespół Szkół Nr 1, gdzie od roku funkcjonuje kierunek "Technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej", a na dachu oddanej przed rokiem hali sportowej Powiat Żyrardowski zrealizował projekt budowy elektrowni słonecznej o mocy 40 kW, która w pełni zaspokaja energetyczne potrzeby obiektu.
Drugim ważnym wydarzeniem było podpisanie Międzynarodowej Deklaracji Czystszej Produkcji oraz deklaracji poparcia dla- oraz stosowania 10 zasad UN Global Compact, przez:
  • Zespół Szkół Nr 1 w Żyrardowie reprezentowany przez Dyrektor Barbarę Gruchal
  • Firmę Ceramika Kornak, reprezentowaną przez Wicedyrektora Jakuba Kornaka.
Podczas pikniku odbyły się warsztaty stolarskie, lepienia z gliny, warsztaty muzyczne. Wspólnie z firmą Remondis Electrorecycling została zorganizowana akcja „Drzewko za baterię i za elektrosprzęt”. Na piknikowej scenie wystąpili młodzi artyści z Młodzieżowego Domu Kultury, a także Kapela Klezmerska Maćka Kierzkowskiego.
Kolejny piknik - już za rok. Serdecznie zapraszamy!
Opracowała:
Krystyna Lenarczyk
Sekretarz Generalny Stowarzyszenia Polski Ruch CP
Prezes Oddziału Mazowieckiego


Zobacz zdjęcia z VIII Powiatowego Pikniku Energetycznego w Żyrardowie:


Piknik oficjalnie rozpoczęty
fot. Stowarzyszenie Polski Ruch Czystszej Produkcji
Międzynarodowa Deklaracja CP podpisana przez Zespół Szkół nr 1 w Żyrardowie
fot. Stowarzyszenie Polski Ruch Czystszej Produkcji
Międzynarodowa Deklaracja CP podpisana przez Ceramikę Kornak
fot. Stowarzyszenie Polski Ruch Czystszej Produkcji
Dwie nowe deklaracje - podpisane!
fot. Życie Żyrardowa
O Gospodarce o Obiegu Zamkniętym - Marian Stani, Członek Zarządu Stowarzyszenia Polski Ruch CP, Wiceprezes Oddziału Mazowieckiego
fot. Stowarzyszenie Polski Ruch Czystszej Produkcji
Jedno ze stoisk wewnątrz hali "Elektryk"
fot. Stowarzyszenie Polski Ruch Czystszej Produkcji

Występ Kapeli Klezmerska Maćka Kierzkowskiego
fot. Stowarzyszenie Polski Ruch Czystszej ProdukcjiUdostępnij

0 komentarze :

Prześlij komentarz