Stowarzyszenie
Polski Ruch Czystszej Produkcji
Home » » Akutalności z konkursu wiedzy o OZE, objętego naszym patronatem

Akutalności z konkursu wiedzy o OZE, objętego naszym patronatem

Written By Polski Ruch Czystszej Produkcji on czwartek, 15 lutego 2018 | 17:07

W grudniu 2017 r. zakończyły się etapy szkolne III Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Energetyce Odnawialnej, który jest organizowany przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Sieradzu wraz z Wydziałem Mechaniczno-Energetycznym Politechniki Wrocławskiej oraz firmą Tweetop ze Szczecina – producent pomp ciepła. W tej części Konkursu udział wzięło 2078 uczniów z 83 placówek z terenu całej Polski. Uczniowie mieli za zadanie rozwiązać w ciągu 60 minut test składający się z 40 pytań. Patronat honorowy nad Konkursem sprawuje: Pan Starosta Sieradzki Mariusz Bądzior, Stowarzyszenie "Polski Ruch Czystszej Produkcji", Ministerstwo Energii oraz Minister Edukacji Narodowej. Konkurs został również objęty patronatem takich firm, jak: HEWALEX Sp. z o.o Sp. k. z Czechowic-Dziedzic, Galmet Sp.z o.o. Sp. k. z Głubczyc, Eko Technology Robrt Grubski z Sieradza, Tinby Sp. z o.o. ze Zduńskiej Woli oraz Viessmann Sp. z o.o. z Wrocławia. Patronat medialny nad Konkursem objęli: TVP3 – oddział Łódź, rozgłośnia Nasze Radio oraz portal GLOBEnergia.pl.

Etap okręgowy odbędzie się 6 marca 2018 roku w wyznaczonych szkołach, które są Partnerami Konkursu, tj.: Zespół Szkół Nr 2 im. Władysława Orkana w Szczecine, Zespół Szkół Nr 18 we Wrocławiu, Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim, Zespół Szkół Mechanicznych Nr 2 w Bydgoszczy, Zespół Szkół Inżynierii Środowiska i Usług im. Mikołaja Kopernika w Elblągu, Zespół Szkół Budowlano-Ceramicznych w Gliwicach, Zespół Szkół Zawodowych Nr 2 im. Franciszka Żwirki i Stanisława Wigury w Białej Podlaskiej, Zespół Szkół Inżynierii Środowiska i Melioracji w Krakowie oraz oczywiście w sieradzkim „Mechaniku”. W etapie okręgowym uczniowie będą mieli za zadanie rozwiązać test składający się z 40 pytań oraz będą musieli się zmierzyć z 5 zadaniami. Na te zmagania mają 90 minut.

Dwie najlepsze osoby z okręgu zakwalifikują się do etapu centralnego, który odbędzie się w dniach 4-5 kwietnia 2018 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Sieradzu. Na tym etapie uczestnicy będą musieli się zmierzyć z testem, zadaniem laboratoryjnym oraz praktycznym.

Liczba uczestników rośnie z roku na rok:
  • 1 edycja – 1030 uczestników z 52 placówek,
  • 2 edycja – 1966 uczestników z 68 placówek,
  • 3 edycja – 2078 uczestników z 83 placówek.
Zapraszamy na stronę Konkursu:
oraz na fanpage:Poniżej mapa uczestników obecnej edycji Konkursu:Informacja oraz materiały graficzne - nadesłane przez Organizatora Konkursu

Udostępnij

0 komentarze :

Prześlij komentarz