Stowarzyszenie
Polski Ruch Czystszej Produkcji
Home » » Seminarium ''Czystsza Produkcja i gospodarka o obiegu zamkniętym - nowoczesne podejście, praktyki i narzędzia'' (Katowice, 8.02.2018)

Seminarium ''Czystsza Produkcja i gospodarka o obiegu zamkniętym - nowoczesne podejście, praktyki i narzędzia'' (Katowice, 8.02.2018)

Written By Polski Ruch Czystszej Produkcji on czwartek, 15 lutego 2018 | 17:59
W dniu 8 lutego 2018 r. odbyło się bezpłatne seminarium, przygotowane przez nasze Stowarzyszenie we współpracy z TÜV NORD Polska, zatytułowane "Czystsza Produkcja i gospodarka o obiegu zamkniętym - nowoczesne podejście, praktyki i narzędzia". W ramach tego potkania, zorganizowanego w ramach cyklu "Czwartki Jakości" TÜV NORD Polska, przedstawiono następujące prelekcje:
  • Rozpoczęcie spotkania, przedstawienie wstępnych wyników badań ankietowych na temat świadomości w zakresie gospodarki odpadami (Mariusz Gołąb, Product Manager ds. Ochrony środowiska TÜV NORD Polska)
  • Koncepcja Czystszej Produkcji i Polski Ruch CP (dr inż. Michał Jan Cichy - Prezes Stowarzyszenia Polski Ruch CP)
  • Gospodarka o Obiegu Zamkniętym (GOZ) - podstawy, koncepcja, zmiany gospodarcze i prawne, nowe modele biznesowe (dr inż. Małgorzata Hordyńska - Politechnika Śląska, kierownik studiów podyplomowych "Gospodarka o obiegu zamkniętym i czystsza produkcja w praktyce”)
  • Zero Waste - nowy typ konsumenta, nowe możliwości (inż. Karolina Ceglarz - Stażystka Polskiego Centrum Czystszej Produkcji w Katowicach)
  • Ocena cyklu życia wyrobu (LCA) - jedno z podstawowych narzędzi w GOZ (dr inż. Jolanta Baran, Politechnika Śląska, ekspert w zakresie oceny cyklu życia wyrobu)
  • Prezentacja działań proekologicznych z uwzględnieniem Czystszej Produkcji i zamykania obiegów materiałowych przykładowego przedsiębiorstwa - FAMED Żywiec Sp. z o.o. (Barbara Nowak-Muś i Jolanta Sygut z Działu Ochrony Środowiska FAMED-u).
W spotkaniu wzięło udział ok. 60 osób. Z uwagi na termin seminarium ("Tłusty Czwartek") nie zabrakło oczywiście tradycyjnych pączków :)
Dziękujemy za udział wszystkim Uczestnikom - oraz firmie TÜV NORD Polska za współpracę przy jego realizacji. Podobne spotkanie planowane jest w czerwcu br. w Warszawie - już teraz serdecznie zapraszamy!

Poniżej kilka zdjęć z tego wydarzenia oraz pierwsza strona ulotki informacyjnej o ww. wydarzeniu.

Otwarcie seminarium - Mariusz Gołąb, Product Manager ds. Ochrony środowiska TÜV NORD Polska
Fot.: Stowarzyszenie Polski Ruch Czystszej Produkcji

Uczestnicy seminarium "Czystsza Produkcja i gospodarka o obiegu zamkniętym - nowoczesne podejście, praktyki i narzędzia". Na pierwszym planie: Prof. Zygfryd Nowak, twórca Polskiego Ruchu Czystszej Produkcji
Fot.: Stowarzyszenie Polski Ruch Czystszej Produkcji

"Gospodarka o Obiegu Zamkniętym (GOZ) - podstawy, koncepcja, zmiany gospodarcze i prawne, nowe modele biznesowe" - dr inż. Małgorzata Hordyńska, Politechnika Śląska, kierownik studiów podyplomowych "Gospodarka o obiegu zamkniętym i czystsza produkcja w praktyce”
Fot.: Stowarzyszenie Polski Ruch Czystszej Produkcji

"Zero Waste - nowy typ konsumenta, nowe możliwości" - inż. Karolina Ceglarz, Stażystka Polskiego Centrum Czystszej Produkcji w Katowicach
Fot.: Stowarzyszenie Polski Ruch Czystszej Produkcji

"Ocena cyklu życia wyrobu (LCA) - jedno z podstawowych narzędzi w GOZ" - dr inż. Jolanta Baran, Politechnika Śląska, ekspert w zakresie oceny cyklu życia wyrobu
Fot.: Stowarzyszenie Polski Ruch Czystszej Produkcji

Prezentacja działań proekologicznych z uwzględnieniem Czystszej Produkcji i zamykania obiegów materiałowych przykładowego przedsiębiorstwa - FAMED Żywiec Sp. z o.o. - Barbara Nowak-Muś i Jolanta Sygut z Działu Ochrony Środowiska FAMED-u.
Fot.: Stowarzyszenie Polski Ruch Czystszej Produkcji


Udostępnij

0 komentarze :

Prześlij komentarz