Stowarzyszenie
Polski Ruch Czystszej Produkcji
Home » » Współpraca nabiera rozpędu!

Współpraca nabiera rozpędu!

Written By Polski Ruch Czystszej Produkcji on niedziela, 25 marca 2018 | 20:00
W piątek (23.03.2018) w ramach współpracy z kołami naukowymi z Politechniki Śląskiej: SKN Smart Production (z Wydziału Inżynierii Materiałowej i Metalurgii) oraz SKN Gospodarki Odpadami (z Wydziału Inżynierii Środowiska i Energetyki) odwiedziliśmy gliwicki wydział Inżynierii Środowiska i Energetyki. Przedstawiliśmy studentom działalność naszego Stowarzyszenia, podstawy Czystszej Produkcji oraz Gospodarki o Obiegu Zamkniętym - oraz mieliśmy przyjemność poznania pomysłów zgłoszonych przez oba ww. koła w ramach konkursu LechStarter. Jedno jest pewne - kreatywność i pomysłowość nie zna granic!

Studenci zaplanowali także swoją dalszą współpracę - nasze Stowarzyszenie również będzie zaangażowane w działalność młodych naukowców. W ramach spotkania odwiedziliśmy także  laboratoria Centrum Nowych Technologii Politechniki Śląskiej. Krótką fotorelację z tego spotkania przedstawiamy poniżej.

Kolejne spotkanie już za miesiąc!
Opracowali:
Karolina Ceglarz, Michał Jan Cichy
Uczestnicy spotkania
Fot.: Stowarzyszenie Polski Ruch CP


Prezentacja dr inż Małgorzaty Hordyńskiej
Fot.: Stowarzyszenie Polski Ruch CP

Wejście do Centrum Nowych Technologii
Fot.: Stowarzyszenie Polski Ruch CP

Jedno z odwiedzanych laboratoriów
Fot.: Stowarzyszenie Polski Ruch CP

Prototyp segregatora odpadów działającego w oparciu o technologię RFID
Fot.: Stowarzyszenie Polski Ruch CP

Model segregatora odpadów rozpoznającego kolory - zbudowany m.in. z... klocków lego :)
Fot.: Stowarzyszenie Polski Ruch CP

Drukarka 3D
Fot.: Stowarzyszenie Polski Ruch CP

Przedmioty wydrukowane na drukarce 3D
Fot.: Stowarzyszenie Polski Ruch CP
Udostępnij

0 komentarze :

Prześlij komentarz