Stowarzyszenie
Polski Ruch Czystszej Produkcji
Home » » Kreatywna gospodarka cyrkulacyjna - finał konkursu Stena Circular Economy Award

Kreatywna gospodarka cyrkulacyjna - finał konkursu Stena Circular Economy Award

Written By Polski Ruch Czystszej Produkcji on niedziela, 25 marca 2018 | 19:3022 marca 2018 r. w Warszawie mieliśmy przyjemność wzięcia udziału w uroczystym wręczeniu nagród w I edycji konkursu Stena Circular Economy Award – Lider Gospodarki Obiegu Zamkniętego.

Nasze Stowarzyszenie zostało zaproszone na wydarzenie jako organizacja ekspercka w dziedzinie GOZu. Prezes Stowarzyszenia - dr inż. Michał Jan Cichy - przedstawił ciekawe przykłady wdrożenia gospodarki cyrkulacyjnej w Polsce jak i na świecie.

Drugim prelegentem był dr Mateusz Lewandowski z Uniwersytetu Jagiellońskiego, który przygotował wystąpienie pt. „Czy mój model biznesowy na pewno jest zgodny z zasadami GOZ?”.

Punktem kulminacyjnym wydarzenia było wręczenie nagród zwycięzcom konkursu.

Jako najlepszą praktykę w zakresie gospodarki odpadami Jury wybrało projekt „Przekwalifikowanie odpadów na produkt uboczny” prezentowany przez firmę Zakłady Tłuszczowe Kruszwica. Grupa VELUX otrzymała wyróżnienie za wykorzystywanie surowca drzewnego do produkcji energii cieplnej.

Zwycięzcą konkursu w kategorii „Przedsiębiorstwo- promocja” zostało Studio 102, które przedstawiło projekt „Z GŁOWĄ / Pozbądź się wszystkiego co nie jest ci potrzebne”.

Konkurs był kierowany także do studentów, w tej kategorii wyróżniony został Mateusz Perzanowski (Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego) za projekt „Śmieci w sieci”. Główną nagrodę otrzymała nasza stażystka - Karolina Ceglarz, która zaproponowała urządzenie usprawniające zbiórkę odpadów kuchennych z zabudowy wysokiej.

Dziękujemy Stena Recycling za zaproszenie, a zwycięzcom konkursu serdecznie gratulujemy!


Opracowała: Karolina Ceglarz

Baner z tytułem konkursu
Fot.: Stowarzyszenie Polski Ruch CP


Wykład Prezesa Stowarzyszenia Polski Ruch CP - dr. inż. Michał Jana Cichego
Fot.: Stowarzyszenie Polski Ruch CP

Wykład dr. Mateusza Lewandowskiego z Uniwersytetu Jagiellońskiego
Fot.: Stowarzyszenie Polski Ruch CP

Prezentacja nagrodzonej pracy inż. Karoliny Ceglarz - studentki Politechniki Śląskiej, stażystki Stowarzyszenia Polski Ruch CP
Fot.: Stowarzyszenie Polski Ruch CP

 

Udostępnij

0 komentarze :

Prześlij komentarz