Stowarzyszenie
Polski Ruch Czystszej Produkcji
Home » » BUR - jak uzysakać dofinansowanie do naszych szkoleń?

BUR - jak uzysakać dofinansowanie do naszych szkoleń?

Written By Polski Ruch Czystszej Produkcji on czwartek, 4 października 2018 | 15:52


Informujemy, że istnieje możliwość uzyskania dofinansowania udziału w naszych szkoleniach dla pracowników mikro-przedsiębiorstw ze wszystkich województw poza mazowieckim i pomorskim. Jest to dofinansowanie z Bazy Usług Rozwojowych prowadzonej przez PARP

Składając dokumenty, można ubiegać się o dofinansowanie jednego szkolenia, lub kilku szkoleń równocześnie.

Wnioski o dofinansowania składa się u tzw. operatorów - tj. instytucji wyznaczonych w poszczególnych województwach, u których dostępne są szczegółowe zasady uzyskiwania i rozliczania dofinansowania (zasady te różnią się w poszczególnych województwach). Na stronach poszczególnych operatorów znajdziecie  Państwo dokumenty, które należy złożyć w celu uzyskania dofinansowania. Najlepiej skontaktować się z konkretnym operatorem w sprawie uzyskania szczegółowych wytycznych.
Aby poznać listę operatorów ze swojego województwa, należy:
  1. wejść na stronę http://serwis-uslugirozwojowe.parp.gov.pl/dofinansowanie,
  2. w menu znajdującym się po lewej stronie najechać wskaźnikiem myszki na opcję  "Dofinansowanie" i na rozwijanej liście, która się pojawi, kliknąć swoje województwo,
  3. w ramce "Podstawowe informacje o Podmiotowym Systemie Finansowania w woj. ...", na samym dole wewnątrz tej ramki, kliknąć klawisz "więcej".

Następnie należy założyć konto na https://uslugirozwojowe.parp.gov.pl/. Pomocne mogą być filmy instruktażowe http://serwis-uslugirozwojowe.parp.gov.pl/baza-wiedzy/filmy-instruktazowe. Pracodawca, który chce delegować swojego pracownika/-ów na szkolenie, powinien utworzyć w Bazie Usług Rozwojowych profil Użytkownika Instytucjonalnego. Natomiast każdy pracownik , który ma być delegowany na szkolenia, powinien zarejestrować się w Bazie Usług Rozwojowych zakładając tam swój profil indywidualny (utworzyć indywidualne konto imienne). 

Kolejnym krokiem, który umożliwi zgłoszenie pracownika/-ów na szkolenie jest zaproszenie go/ich do profilu Uczestnika Instytucjonalnego (pracodawcy) jako pracownika. Można to uczynić na dwa sposoby:
  • Pracownik, po zalogowaniu na swoje konto indywidualne, z zakładki Zaproszenia / wnioski wnioskuje do pracodawcy o dodanie go do profilu Uczestnika Instytucjonalnego jako pracownik (niezbędne jest podanie numeru NIP pracodawcy). Wniosek przesyłany jest do pracodawcy i oczekuje na jego akceptację.
  • Pracodawca po zalogowaniu na swoje konto indywidualne wybiera opcję „Chcę pracować jako uczestnik instytucjonalny”, a następnie obok nazwy firmy klika w przycisk podobny do klawisza PLAY (tj. kółko z trójkątem w środku „pracuj jako”). Następnie z zakładki „Pracownicy” wysyła do swoich pracowników zaproszenia o dołączenie pracowników do profilu Uczestnika Instytucjonalnego (konieczne jest podanie numeru PESEL pracowników). Zaproszenie przesyłane jest do pracownika i oczekuje na jego akceptację.
Po dodaniu wszystkich pracowników mających korzystać z szkolenia/szkoleń do profilu firmy pracodawca wybiera szkolenia, z których chce skorzystać i wybiera opcję „Zapisz na usługę”. W formularzu zgłoszeniowym na usługę (szkolenie) pracodawca wskazuję, którzy pracownicy będą uczestniczyli w danej usłudze. Dokonując zapisu na szkolenie, na które przedsiębiorca uzyskał dofinansowanie od operatora (dopiero po weryfikacji dokumentów), przy nazwisku pracownika należy z listy rozwijanej wybrać przyznany przez operatora numer ID wsparcia. Po wypełnieniu formularza zapisu wysyła zgłoszenie i oczekuje na kontakt ze story naszego Stowarzyszenia.

W przypadku dalszych pytań, zapraszamy do kontaktu z nami. Informacji na temat dofinansowań z BUR udziela w naszym Stowarzyszeniu:
Anna Jagoda-Siegmund
tel.: 665 462 133


Udostępnij

0 komentarze :

Publikowanie komentarza