Stowarzyszenie
Polski Ruch Czystszej Produkcji
Home » » Trwa nabór na II edycję konkursu Stena Circular Economy Award

Trwa nabór na II edycję konkursu Stena Circular Economy Award

Written By Polski Ruch Czystszej Produkcji on czwartek, 20 grudnia 2018 | 15:36


Konkurs Stena Circular Economy Award – Lider Gospodarki Obiegu Zamkniętego


Informujemy, że trwa nabór do II edycji konkursu Stena Circular Economy Award – Lider Gospodarki Obiegu Zamkniętego. Jego celem jest promowanie przedsiębiorstw, wdrażających rozwiązania z obszaru Gospodarki Obiegu Zamkniętego (GOZ) oraz aktywizacja innych firm i jednostek naukowych do stosowania dobrych praktyk w tym zakresie.

W konkursie przewidziano trzy kategorie:
 1. dla przedsiębiorców, którzy wdrożyli praktyki z obszaru GOZ
 2. dla przedsiębiorców, którzy podejmują działania na rzecz promocji idei GOZ
 3. dla studentów, którzy zaproponują sposób wdrożenia zasad GOZ.
Partnerami merytorycznymi konkursu są Forum Odpowiedzialnego Biznesu oraz Koalicja na Rzecz Gospodarki Obiegu Zamkniętego „RECONOMY”.
Wyłonieni przedsiębiorcy, niezależnie od kategorii, w ramach nagrody mają możliwość wybrania z oferty Stena Recycling usługi środowiskowe lub szkoleniowe, wśród których wymienić można m.in. audyt środowiskowy, plan ekoedukacji czy szkolenie z zakresu transportu odpadów niebezpiecznych. Szczegółowa lista nagród dla firm stanowi załącznik do Regulaminu. Wyróżniony student lub grupa studentów wygrywają notebooki oraz grant w wysokości 10 000 zł na realizację projektu edukacyjnego z obszaru GOZ.


Laureatami I edycji konkursu zostali:
 • w kategorii przedsiębiorstwo – praktyka:
  • nagroda główna: ZT Kruszwica za projekt „Przekwalifikowanie odpadów na produkt uboczny”
  • wyróżnienie: Grupa VELUX za projekt „Wykorzystanie surowca drzewnego do produkcji energii cieplnej”
 • w kategorii przedsiębiorstwo – promocja:
  • nagroda główna: Studio 102 za projekt „Z GŁOWĄ / Pozbądź się wszystkiego co nie jest ci potrzebne
 • w kategorii dla studentów:
  • nagroda główna: Karolina Ceglarz z Politechniki Śląskiej za projekt „Kompostomat"
  • wyróżnienie: Mateusz Perzanowski ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego za projekt „Śmieci w sieci.
Szczególnie gratulowaliśmy Pani Karolinie Ceglarz, która od prawie roku działa w naszym Stowarzyszeniu - m.in. po koniec 2018 r. zrealizowała w ramach naszego Stowarzyszenia grant "Jednorazówki poza obiegiem!". Na gali wręczenia nagród byliśmy zresztą w większym gronie - gdyż w programie znalazło się m.in. wystąpienie prezesa naszego Stowarzyszenia - dr. inż. Michała Jana Cichego - na temat ciekawych rozwiązań z zakresu GOZ-u.


Druga edycja konkursu Stena Circular Economy Award, do której nabór trwa od 15 października 2018 roku do 31 stycznia 2019 roku, odbywa się będzie pod hasłem „Cyrkularny potencjał do wykorzystania”.
Szczegółowe informacje, w tym regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy,  znajdują się na  stronie https://www.stenarecycling.pl/stena-circular-economy-award/. Część informacji przedstawiamy też w załączonych poniżej materiałach informacyjnych.
Działania proekologiczne Polaków a ich wiedza nt. GOZ - infografika


Opracowano na podstawie materiałów otrzymanych od Stena Recycling Sp. z o.o.Udostępnij

0 komentarze :

Prześlij komentarz