Stowarzyszenie
Polski Ruch Czystszej Produkcji
Home » » Jesteśmy członkiem European Resource Efficiency Konwledge Centre (EREK) - inicjatywy Komisji Europejskiej

Jesteśmy członkiem European Resource Efficiency Konwledge Centre (EREK) - inicjatywy Komisji Europejskiej

Written By Polski Ruch Czystszej Produkcji on poniedziałek, 15 kwietnia 2019 | 12:37


Miło nam poinformować, że od początku kwietnia 2019 r. nasze Stowarzyszenie jest zarejestrowane jako członek europejskiej sieci EREK.

EREK, czyli European Resource Efficiency Konwledge Centre (Europejskie Centrum Wiedzy o Efektywności Zasobowej) jest inicjatywą Komisji Europejskiej, powstałą w lutym 2018 r. podczas European Circular Economy Stakeholder Conference w Brukseli. Projekt realizowany jest przez międzynarodowe konsorcjum 7 organizacji oraz już 63 partnerów/członków sieci.

Członkowie sieci to organizacje wspierające na różne sposoby działania z zakresu poprawy efektywności zasobowej w firmach. Odbiorcami pomocy ze strony EREK są przede wszystkim mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa. Sieć ma ułatwiać tym przedsiębiorstwom uzyskiwanie oszczędności energetycznych, materiałowych, czy w zakresie zużycia wody (oraz wynikającej z tego redukcji kosztów) oraz wdrażanie innych rozwiązań z zakresu Gospodarki o Obiegu Zamkniętym - a zarazem zwiększanie ich konkurencyjności.

W swojej bogatej ofercie EREK posiada m.in. bazę wiedzy (np. dotyczącą dobrych praktyk w różnych sektorach), seminaria, webinaria i inne formy przekazywania informacji, jak również m.in. własne narzędzie samooceny dla firm. Więcej szczegółów na stornie: https://www.resourceefficient.eu/

Kolejne informacje na temat EREK i organizowanych przez Sieć wydarzeń - w tym wspólnych działań - będziemy zamieszczać na naszej stornie www.cp.org.pl.


https://www.resourceefficient.eu/en/intermediary/polish-cleaner-production-movement-society

Udostępnij

0 komentarze :

Prześlij komentarz