Stowarzyszenie
Polski Ruch Czystszej Produkcji
Home » » Nasze ''firankówki'' - jako przykłady dobrych praktyk :-)

Nasze ''firankówki'' - jako przykłady dobrych praktyk :-)

Written By Polski Ruch Czystszej Produkcji on wtorek, 4 czerwca 2019 | 17:30

Czy pamiętacie "firankówki", szyte w ramach wydarzenia "Jednorazówki poza obiegiem!"? Te zamienniki dla foliowych "zrywek", zrobione ze starych firanek i tasiemek pochodzących z recyklingu koszulek? Jeszcze do niedawna rozdawaliśmy je na naszych wydarzeniach. Przywieźliśmy je także do Ministerstwa Środowiska, na posiedzenie Kapituły Polskiego Rejestru Czystszej Produkcji i Odpowiedzialnej Przedsiębiorczości, 12 kwietnia br. Trafiły one do przedstawicieli Ministerstwa Środowiska, GDOŚ i innych obecnych instytucji - Oni także używają już naszych woreczków! Na zdjęciu poniżej widać stosik naszych "firankówek", gotowych do zaprezentowania i rozdania podczas posiedzenia:
 
Posiedzenie Kapituły, a na nim... nasze firankówki :-)
Fot.: SPRCP / KL

Na pozytywne efekty nie musieliśmy długo czekać... W dniach 15-16.04.2019 r., w Warszawie, odbyła się V edycja Forum Ochrony Środowiska, którego jednym z głównych gości był Wiceminister Środowiska - Sławomir Mazurek. Podczas swojego wystąpienia Minister pokazał m.in. ... "firankówkę" (patrz: zdjęcie na górze tej strony).  
Jak potwierdziło Ministerstwo Środowiska, zaprezentowana przez Ministra Mazurka "firankówka" jest jedną z uszytych podczas naszej akcji "Jednorazówki poza obiegiem!" :-)

 
Wkrótce potem Minister Mazurek wspomniał także o promowanych przez nas "firankówkach" oraz o Ruchu CP podczas wywiadu, który można obejrzeć pod tym adresem.

Bardzo się cieszymy, że "Firankówki" z CP idą w świat i służą za przykład dobrych praktyk!!!
Udostępnij

0 komentarze :

Prześlij komentarz