Stowarzyszenie
Polski Ruch Czystszej Produkcji
Home » » Patronat medialny nad konferencją PIE ''Efektywność energetyczna i energooszczędność w aktualnej sytuacji na rynku energii''

Patronat medialny nad konferencją PIE ''Efektywność energetyczna i energooszczędność w aktualnej sytuacji na rynku energii''

Written By Polski Ruch Czystszej Produkcji on czwartek, 3 listopada 2022 | 10:06

 

 

Objęliśmy patronatem medialnym naszego Stowarzyszenie oraz Czasopisma "Czystsza Produkcja i Eko-zarządzanie" konferencję Polskiej Izby Ekologii, zatytułowaną "Efektywność energetyczna i energooszczędność w aktualnej sytuacji na rynku energii".

Konferencja odbędzie się w dniu 29 listopada 2022 r. w Hotelu Courtyard by Marriott w Katowicach (ul. Uniwersytecka 13) - stacjonarnie, lecz także z możliwością udziału on-line.Cel konferencji: Istnieje wiele motywacji, które mogą skłaniać do poprawy efektywności energetycznej czy energooszczędności i podjęcia tematyki konferencji Polskiej Izby Ekologii. Ograniczanie zużycia energii obniża koszty eksploatacji i może przyczynić się do oszczędności w wydatkach konsumentów, pod warunkiem, że oszczędności energetyczne są wyższe niż dodatkowe koszty, związane z wdrażaniem energooszczędnych technologii. Ponadto służy ograniczaniu emisji gazów cieplarnianych i innych zanieczyszczeń, co w efekcie przynosi także inne korzyści – np. w poprawie zdrowia publicznego i ograniczenia wydatków zdrowotnych. Według Międzynarodowej Agencji Energetycznej, poprawa efektywności energetycznej budynków, procesów przemysłowych i transportu mogłaby zmniejszyć światowe zapotrzebowanie na energię o jedną trzecią do 2050 r. oraz pomóc kontrolować światowe emisje gazów cieplarnianych.

W aktualnej sytuacji na rynku paliw i energii działania w tym obszarze nabierają dodatkowego znaczenia. Zaoszczędzona energia będzie stanowić wypełnienie luki w aktualnej/trudnej sytuacji na rynku nośników energii. Głównym źródłem są: technologie energooszczędne, ocieplanie budynków i budowa domów pasywnych, wspólne użytkowanie samochodów itp.

Druga część konferencji pokazująca badaną (finansowaną przez NCBiR) perspektywiczną ścieżkę udziału górnictwa w transformacji energetycznej jest podporządkowana tezie, że bezpieczeństwo energetyczne i rozwój zrównoważony polskiej gospodarki, w perspektywie realizacji Europejskiego Zielonego Ładu, wymaga implementacji rozwiązań hybrydowych.

W zamierzeniu organizatorów konferencja pokaże najważniejsze problemy w tym zakresie. Przedstawione zostaną również propozycje rozwiązań praktycznych.  Działania na rzecz efektywności energetycznej i energooszczędności są szczególnie ważne w bieżącym stanie gospodarki. Działania te należy podjąć od „własnego podwórka” w myśl zasady: myśl globalnie, działaj lokalnie.

Konferencja skierowana jest do samorządów, przedstawicieli administracji rządowej, przedstawicieli administracji górniczej, wytwórców oraz konsumentów energii, przedsiębiorców, w tym członków Izby, organizacji pozarządowych, biznesu, świata nauki oraz mediów.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie: https://www.pie.pl/konferencje/efektywnosc/


 

Udostępnij

0 komentarze :

Prześlij komentarz