Stowarzyszenie
Polski Ruch Czystszej Produkcji
Home » , » Relacja ze spotkania szkoleniowo-networkingowego Ekspertów Czytszej Produkcji (Warszawa, 1.12.2022 r.)

Relacja ze spotkania szkoleniowo-networkingowego Ekspertów Czytszej Produkcji (Warszawa, 1.12.2022 r.)

Written By Polski Ruch Czystszej Produkcji on poniedziałek, 5 grudnia 2022 | 15:22

fot. Stowarzyszenie Polski Ruch CP / MJC
 

1 grudnia 2022 r. w warszawskim Hit-Hotel odbyło się pierwsze, po latach, spotkanie szkoleniowo-networkingowe Ekspertów Czystszej Produkcji.

Wydarzenie odbyło się w ramach projektu "Kampania edukacyjna na temat zapobiegania zanieczyszczeniom i Gospodarki o Obiegu Zamkniętym z wykorzystaniem doświadczeń Czystszej Produkcji i EMAS" (znanego też jako #KamapaniaGOZ), realizowanego w latach 2019-2022 przez Stowarzyszenie "Polski Ruch CP" z dofinansowaniem Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Spotkanie to założenia miało być prawdziwą ucztą proekologicznych pomysłów i inspiracji, zatem w programie znalazły się m.in. prezentacje firm, które uczestniczyły w Akademiach Czystszej Produkcji. Zrealizowane projekty oraz szersze opisy swoich działań proekologicznych i prospołecznych zaprezentowali przedstawiciele:

  • Cedrob S.A.
  • PPHU Polipack s.j.
  • Testronic
  • Pureko Sp. z o.o.
  • oraz Starej Remizy w Pęgowie

Przy okazji ww. prezentacji, odbyły się zaległe obrony dwóch Uczestników Akademii CP - z edycji 47. i 49, objętych projektem #KampaniaGOZ. Byli to przedstawiciele firmy Pureko oraz Starej Remizy w Pęgowie, którzy - po zdaniu egzaminu - otrzymali Dyplomy Ekspertów Czystszej Produkcji.

Uczestnicy zapoznali się także z wynikami trzech edycji Akademii CP objętych projektem #KampaniaGOZ (edycje 47, 48 i 49). Przedstwił je koordynator projektu - Michał Jan Cichy.

Uczestnicy wysłuchali także wykładów Ekspertów Czystszej Produkcji, dotyczących:

  • Raportowania w Polskim Ruchu CP - Michał Jan Cichy
  • Aktualnego prawodawstwa w ochronie środowiska, w tym najważniejszych zmian - Anna Jagoda-Siegmund
  • Generowanie opcji i wyboru Projektów CP do realizacji - Marian Stani, który także moderował całe spotkanie

Nie zabrakło też wykładu na - jakże obecnie aktualny - temat, dotyczący efektywności energetycznej. Wygłosił go audytor energetyczny Witold Kuczyński.

 

Po ww. zajęciach, zorganizowane zostało spotkanie networkingowe, podczas którego Uczestnicy spotkania mieli okazję do dyskusji oraz wymiany poglądów i doświadczeń na tematy związane z realizacją Czystszej Produkcji w Ich firmach.

Warto dodać, że społeczność Ekspertów CP zyskała nowy kanał komunikacji i wymiany doświadczeń, jaką jest nowo założona (a zapowiedziana właśnie na ww. spotkaniu) grupa dyskusyjna na Facebooku.

 

Bardzo dziękujemy wszystkim Uczestnikom za udział w tym wyjątkowym wydarzeniu. Mamy nadzieję, że w kolejnych latach będą one kontynuowane.

 

Spotkanie szkoleniowo-networkingowe Ekspertów CP, Warszawa, 1 grudnia 2022 r.
Moderuje: Ekspert Czystszej Produkcji - Marian Stani.
fot.: Stowarzyszenie Polski Ruch Czystszej Produkcji / MJC

Udostępnij

0 komentarze :

Prześlij komentarz