Stowarzyszenie
Polski Ruch Czystszej Produkcji
Home » » Spotkanie dla firm z przedstawicielami Inspekcji Ochrony Środowiska i Ministerstwa Środowiska

Spotkanie dla firm z przedstawicielami Inspekcji Ochrony Środowiska i Ministerstwa Środowiska

Written By Polski Ruch Czystszej Produkcji on środa, 25 listopada 2015 | 12:25

 
17 listopada 2015 r. w Centrum Organizacji Pozarządowych na ul. Młyńskiej w Katowicach zorganizowaliśmy, wspólnie z GIOŚ, spotkanie dla firm z przedstawicielami Inspekcji Ochrony Środowiska i Ministerstwa Środowiska. Patronat nad tym spotkaniem objął Główny Inspektorat Ochrony Środowiska.

W spotkaniu, oprócz uczestników z firm, wzięli udział m.in. trzej przedstawiciele katowickiego WIOŚ (Wydziału Inspekcji z Katowic oraz delegatury w Bielsku Białej). Podczas spotkania nawiązany został również telemost poprzez sieć Internet z udziałem dziesięcioosobowej grupy ekspertów Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska oraz Ministerstwa Środowiska, zgromadzonych w siedzibie GIOŚ, którym obecni na sali uczestnicy mogli zadawać pytania.

Podczas spotkania poruszonych zostało wiele istotnych zdaniem uczestników tematów, z różnych obszarów ochrony środowiska. Podczas podsumowania, uczestnicy wskazali m.in. na potrzebę cyklicznego organizowania podobnych spotkań. Opracowanie koncepcji takich seminariów rozważamy wspólnie z GIOŚ, uwzględniając pomysły i spostrzeżenia zgłoszone przez osoby obecne na sali.
Wszystkim uczestnikom oraz ekspertom raz jeszcze serdecznie dziękujemy za udział w tym spotkaniu.


Sesja pytań i odpowiedzi z reprezentantami WIOŚ (Wydział Inspekcji w Katowicach oraz Delegatura w Bielsku-Białej). Fot.: Stowarzyszenie Polski Ruch Czystszej Produkcji


Telemost z udziałem ekspertów GIOŚ i Ministerstwa Środowiska.
Fot.: Stowarzyszenie Polski Ruch Czystszej Produkcji

Po seminarium odbyło się spotkanie Pełnomocników Czystszej Produkcji z firm województwa śląskiego, na którym omówione zostały bieżące sprawy dotyczące naszego Stowarzyszenia. Kontynuujemy tym samym serię spotkań, w ramach których możemy wspólnie porozmawiać o działalności stowarzyszeniowej z głównymi adresatami naszej działalności – tj. reprezentantami Przedsiębiorstw Czystszej Produkcji. Raz jeszcze serdecznie dziękujemy za udział w tym spotkaniu oraz za wszystkie zgłoszone opinie i pomysły.

Składamy także serdeczne podziękowania Centrum Organizacji Pozarządowych w Katowicach za nieodpłatne udostępnienie sali i sprzętu audiowizualnego oraz Gliwickiemu Centrum Organizacji Pozarządowych „Perełka” (z którym podpisaliśmy przy tej okazji porozumienie o współpracy) za nieodpłatne udostępnienie sprzętu audio, dzięki czemu opisywane powyżej seminarium mogliśmy zorganizować bez pobierania jakichkolwiek opłat od jego uczestników. Dziękujemy też Śląskiej Sieci 3 Sektora za pomoc w pozyskaniu ww. zasobów potrzebnych do organizacji ww. seminarium.

UWAGA: relacja z tego spotkania pojawiła się również na stronie internetowej Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska. Zapraszamy do zapoznania się z jej treścią.

Udostępnij

0 komentarze :

Prześlij komentarz