Stowarzyszenie
Polski Ruch Czystszej Produkcji
Home » » Czystsza Produkcja pierwszy raz na Hackathonie

Czystsza Produkcja pierwszy raz na Hackathonie

Written By Polski Ruch Czystszej Produkcji on poniedziałek, 22 lutego 2016 | 18:53

 

W dniach 19-20 lutego 2016 wzięliśmy po raz pierwszy udział w nietypowej imprezie: Hackathonie Silesia 2016 (HackSilesia#2 - For The Greater Good). Nasze Stowarzyszenie było jednym z partnerów oraz uczestników tego wydarzenia.

Nasze logo, jako partnera wydarzenia, znalazło się na piersiach każdego z Uczestników:)
Skan przywieszki rozdawanej przez Organizatorów.

Hackathon to 24-godzinny maraton programowania non-stop, podczas którego programiści, graficy, designerzy itp. dobierają się w zespoły i wspólnie starają się opracować jak najbardziej kompletne programy komputerowe, które wychodzą naprzeciw potrzebom społecznym zgłoszonym uprzednio przez fundacje i stowarzyszenia.

Do tegorocznego śląskiego Hackathonu zgłoszono aż 13 pomysłów na programy komputerowe, a ze strony "bezpośrednich wykonawców" wzięło udział ponad 50-ciu Uczestników. Relacja z Hackathonu znalazła się m.in. w Aktualnościach TVP Katowice.

Pomysłem zgłoszonym przez Stowarzyszenie Polski Ruch Czystszej Produkcji było opracowanie aplikacji na stronę internetową, która usprawniłaby i unowocześniła prowadzoną przez nas akcję Przez "Czystszą" do Pracy. Zespół młodych programistów dzielnie zabrał się do realizacji. I chociaż do pełnego ukończenia dzieła zabrakło jednak trochę czasu, w czasie Hackathonu powstała solidna podstawa do tego, aby kompletna już aplikacja w niedługim czasie ujrzała światło dzienne:). Gdy to nastąpi, na pewno poinformujemy o tym na tej stronie oraz na Facebooku! Na razie na ww. stronie akcji wciąż dostępna jest jeszcze jej "poprzednia" wersja.

Drugi dzień zmagań - dzielnie walczymy :)
Fot.: facebook.com/HackerspaceSilesia

Ekran startowy powstającej aplikacji
(na razie nie jest dostępna - musimy ją dopracować:)


Jurorzy przy ocenie projektów brali pod uwagę wiele aspektów, w tym oryginalność rozwiązania, jakość wykonania (również w czasie pisania kodu programu) oraz - co bardzo ważne - czy aplikacja na koniec Hackathonu faktycznie działa i jest gotowa do wdrożenia. Tegoroczny Hackathon wygrała aplikacja również związana z ochroną środowiska - pozwalająca na informowanie mieszkańców o alertach smogowych, na podstawie danych pobieranych z systemu monitoringu WIOŚ.

Dziękujemy całemu Zespołowi, który zainteresował się zgłoszonym przez nasze Stowarzyszenie tematem, a który pomimo wielkiego zmęczenia dzielnie walczył do samego końca imprezy:)

Zmęczeni, ale zadowoleni - czyli nasz społeczny software-team, przed końcową prezentacją swojej pracy :)


Chcesz dowiedzieć się więcej? - zajrzyj na te strony:

Udostępnij

0 komentarze :

Prześlij komentarz