Stowarzyszenie
Polski Ruch Czystszej Produkcji
Home » , » Relacja z etapu okręgowego II Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Energetyce Odnawialnej, pod naszym patronem

Relacja z etapu okręgowego II Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Energetyce Odnawialnej, pod naszym patronem

Written By Polski Ruch Czystszej Produkcji on wtorek, 7 marca 2017 | 09:001 marca 2017 r. w Zespole Szkół Budowlano-Ceramicznych w Gliwicach odbył się etap okręgowy II Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Energetyce Odnawialnej. Patronem Honorowy wydarzenia jest Stowarzyszenie Polski Ruch Czystszej Produkcji.

W konkursie w okręgu 6, obejmującym województwo śląskie, udział wzięło 9 szkół ponadgimnazjalnych:
  • Zespół Szkół Technicznych z Częstochowy,
  • Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6. im Mikołaja Kopernika z Rudy Śląskiej,
  • Technikum nr 8 w Katowicach,
  • Zespół Szkół Technicznych w Rybniku,
  • Zespół Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim,
  • Powiatowy Zespół Szkół nr 2 im. Karola Miarki w Pszczynie,
  • Zespół Szkół Technicznych w Cieszynie im. Płk. Gwidona Langera,
  • Bielska Szkoła Przemysłowa
  • oraz organizator etapu okręgowego - Zespół Szkół Budowlano-Ceramicznych w Gliwicach.
Każdą szkołę reprezentowało dwóch uczniów, wyłonionych w konkursach szkolnych. Reprezentanci mieli do rozwiązania 40 pytań testowych oraz 5 zadań obliczeniowych, obejmujących swoją tematyką odnawialne źródła energii, nowoczesne technologie energetyczne, procesy, urządzenia oraz znajomość aktualnych aktów prawnych. Walka była bardzo wyrównana, a poziom wiedzy uczestników bardzo wysoki.

Pierwsze miejsce oraz bon o wartości 200 zł. ufundowany przez sponsora firmę Hewalex zdobył Bartosz Dobrowolski z Zespołu Szkół Budowlano-Ceramicznych. Na drugim miejscu uplasował się Paweł Karnówka z Zespołu Szkół Technicznych z Wodzisławia Śląskiego, a miejsce trzecie zajął Antoni Urbaś z Zespołu Szkół Technicznych z Cieszyna. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy,

Laureaci dwóch pierwszych miejsc pojadą na Konkurs Centralny organizowany przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Sieradzu, który odbędzie się w dniach 3-4 kwietnia br.

W czasie, gdy zawodnicy zaciekle walczyli o wygraną i przejście do kolejnego etapu, opiekunowie zawodników- nauczyciele uczący w szkołach biorących udział w konkursie oraz uczniowie ZSB-C w Gliwicach mieli okazję wysłuchać referatu nt. "Czystsza Produkcja a Odnawialne Źródła Energii. CP - strategia ochrony środowiska i ruch społeczny", który wygłosiła Małgorzata Gałuszka-Harat z zarządu Oddziału Śląskiego Stowarzyszenia Polski Ruch CP. Nasza prezentacja spotkała się z dużym zainteresowaniem. Przedstawiliśmy zagadnienia związane zarówno z podstawami teoretycznymi Czystszej Produkcji, zakresem dzielności Stowarzyszenia PRCP oraz pokazaliśmy przykłady dobrych praktyk oraz możliwości ich wprowadzania w biznesie i własnej działalności zawodowej.
Opracowała:
Małgorzata Gałuszka-Harat
Członek Zarządu Oddziału Śląskiego
Stowarzyszenia Polski Ruch Czystszej Produkcji
Poniżej prezentujemy kilka zdjęć z tego wydarzenia. Fotografie udostępnił Zespół Szkół Budowlano-Ceramicznych w Gliwicach.
Udostępnij

0 komentarze :

Prześlij komentarz