Stowarzyszenie
Polski Ruch Czystszej Produkcji
Home » » Zostaliśmy Laureatem konursu Ekolaury 2017 (Katowice, 24.10.2017)

Zostaliśmy Laureatem konursu Ekolaury 2017 (Katowice, 24.10.2017)

Written By Polski Ruch Czystszej Produkcji on środa, 25 października 2017 | 22:34

Miło nam poinformować, że Stowarzyszenie Polski Ruch Czystszej Produkcji otrzymało nagrodę Polskiej Izby Ekologii w 16. edycji konkursu "Ekolaury" - w kategorii "całokształt działalności na rzecz ochrony środowiska".
24 października 2017 r., podczas uroczystej gali w kinoteatrze Rialto w Katowicach, nagrodę odebrał Prezes naszego Stowarzyszenia - Michał Jan Cichy. Na gali obecny był również Honorowy Prezes Stowarzyszenia - twórca Ruchu CP w Polsce - prof. Zygfryd Nowak.
To nagroda dla nas wszystkich, całego Ruchu CP - stanowiącego już od 28 lat ważną część polskiej Ochrony Środowiska.

Nasze Stowarzyszenie znalazło się w tym roku również pośród partnerów konkursu Ekolaury oraz partnerów medialnych gali finałowej.

Uroczystość wręczenia nagród w Konkursie Ekolaury Polskiej Izby Ekologii 2017 poprzedziło m.in.:
 • wręczenie Medali Polskiej Izby Ekologii za zasługi dla zrównoważonego rozwoju (przypominamy, że laureatem tego wyróżnienia 2 lata temu został m.in. Honorowy Prezes naszego Stowarzyszenia - prof. Zygfryd Nowak)
 • wręczenie wyróżnień w Konkursie Kotły TOPTEN 2017 - dla producentów kotłów

Ekolaury 2017 zostały przyznane w tym roku ośmiu kategoriach:
 • gospodarka wodno-ściekowa
 • ochrona powietrza, ziemi, gospodarka odpadami
 • ochrona powietrza
 • ekoprodukt, zielone technologie
 • edukacja ekologiczna
 • energooszczędność, efektywność energetyczna
 • Czystsza Produkcja
 • całokształt działalności na rzecz ochrony środowiska
Kategoria Czystsza Produkcja została utworzona w bieżącej edycji, we współpracy z naszym Stowarzyszeniem. Jest ona adresowana do wykonawców najciekawszych projektów/inwestycji związanych z działaniami zapobiegającymi u źródła powstawaniu odpadów, zanieczyszczeń i marnotrawstwu zasobów, w tym m.in. rozwiązań z zakresu zamykania obiegów materiałowych w myśl idei gospodarki obiegu zamkniętego. Pierwszymi Laureatami zostały firmy:
 • BOLIX S.A. z Żywca - za innowacyjny, prototypowy system odzysku ciepła i oczyszczania spalin
 • McDonald’s Polska Spółka z o.o. z Warszawy - za system segregowania i zagospodarowania zużytego oleju po smażeniu frytek (z przeznaczeniem do produkcji paliwa typu eko-diesel)
Cieszy nas, że wśród laureatów tegorocznych Ekolaurów znalazły się 2 przedsiębiorstwa czynnie uczestniczące w Polskim Ruchu CP, a także będące laureatami Polskiego Rejestru Czystszej Produkcji i Odpowiedzialnej Przedsiębiorczości. Są to: wymiona już powyżej firma BOLIX S.A. (Ekolaur w kategorii "Czystsza Produkcja") oraz PEC Gliwice (Ekolaur w kategorii "Ochrona powietrza").

Dziękujemy za dobrą i owocną współpracę Polskiej Izbie Ekologii, wszystkim Laureatom serdecznie gratulujemy otrzymanych wyróżnień.

Więcej informacji na temat gali, wraz z pełną listą nagród i wyróżnień, można znaleźć na stronie http://www.pie.pl/ostatnia-gala.html

Laureaci podczas gali Ekolaurów 2017
Fot.: Polska Izba Ekologii


Więcej zdjęć opublikujemy wkrótce na tej stronie.

Udostępnij

0 komentarze :

Prześlij komentarz