Stowarzyszenie
Polski Ruch Czystszej Produkcji
Home » , , , , , , , , , » Dobre praktyki CP: 24. Międzynarodowa akcja plakatowa wspomagająca edukację ekologiczną pracowników (Testronic Sp. z o.o.)

Dobre praktyki CP: 24. Międzynarodowa akcja plakatowa wspomagająca edukację ekologiczną pracowników (Testronic Sp. z o.o.)

Written By Polski Ruch Czystszej Produkcji on piątek, 28 października 2022 | 08:40

 

Dobre praktyki i inwestycje związane z Czystszą Produkcją

Przykład nr 24:
Międzynarodowa akcja plakatowa wspomagająca edukację ekologiczną pracowników

Firma:
Testronic Sp. z o.o., Warszawa

Branża: teleinformatyczna
Główne usługi: testowanie oprogramowania i filmów

Zasoby, których dotyczy to działanie:

  • Materiały (pośrednio)
  • Woda (pośrednio)
  • Energia elektryczna (pośrednio)
Zanieczyszczenia, odpady, których dotyczy to działanie:
  • Odpady (pośrednio)
Koszt wdrożenia: Brak
(działanie beznakładowe)
Opis problemu:

Firma Testronic, po przystąpieniu do Akademii Czystszej Produkcji, postanowiła m.in. przeprowadzić akcje edukacyjne dla pracowników. Postanowiono jednak, aby akcja ta miała charakter uniwersalny, aby mogły z niej skorzystać również inne podmioty działające w grupie Testronic, w pozostałych krajach, w których działa ta firma.

Zastosowane rozwiązanie:

W ramach działań edukacyjnych wykonano m.in. serię plakatów o tematyce proekologicznej. Plakaty z hasłami motywującymi m.in. do ograniczania ilości odpadów, w tym np. minimalizowania niepotrzebnych wydruków, prawidłowej segregacji odpadów czy oszczędności wody, zostały opracowane we własnym zakresie przez pracowników firmy. Wykonano je w języku angielskim w wersji elektronicznej i rozesłano do zastosowania do placówek firmy w Wielkiej Brytanii, USA, Rumunii i Serbii. Na potrzeby własne wykonano także wydruki, które zostały wywieszone w pomieszczeniach firmy w Warszawie. Przykładowe plakaty przedstawiają dołączone do niniejszego opisu rysunki.

Uzyskane korzyści, efekty wdrożenia:
  • Wzrost świadomości ekologicznej oraz motywacja do działania u pracowników w zakresie oszczędzania zasobów oraz redukcji odpadów i innych negatywnych oddziaływań na środowisko. Efekty te będą osiągane pośrednio, dzięki działaniom podejmowanym przez pracowników zarówno w firmie, jak też w ich domach.
 
Plakat „Pomyśl zanim wydrukujesz”
 
 
 
 
Plakat „Redukuj, wykorzystuj ponownie, odzyskuj odpady”
Plakat „Oszczędzaj wodę” 

 
 
Plakat „Wyłącz światło” 
Plakat „Rezygnuj z przedmiotów jednorazowego użytku”
 
 
 
 
Plakat „Uczyń każdy dzień Dniem Ziemi”


Źródła:
  • Sprawozdanie z Projektu CP nr 3ind.755, opracowanego w ramach Akademii Czystszej Produkcji w firmie Testronic Sp. z o.o., Warszawa: „Wymiana oświetlenia na energooszczędne w części pomieszczeń biurowych firmy Testronic Sp. z o.o.”
  • Materiały nadesłane przez firmę Testronic Sp. z o.o.
https://www.cp.org.pl/goz
Niniejszy materiał został dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada wyłącznie Stowarzyszenie „Polski Ruch Czystszej Produkcji”.
Udostępnij

0 komentarze :

Prześlij komentarz