Stowarzyszenie
Polski Ruch Czystszej Produkcji

Dla firm, dla gmin - i nie tylkoStowarzyszenie Polski Ruch CP od ponad 30 lat działa przede wszystkim na rzecz przedsiębiorstw (różnej wielkości różnych branż), ale także samorządów oraz innych instytucji/organizacji oddziałujących swą działalnością na środowisko. Skupiając przede wszystkim osoby zawodowo związane z ochroną środowiska, służymy pomocą poprzez szerokie działania edukacyjno-informacyjne, prowadzimy także rejestry firm odpowiedzialnych ekologicznie i/lub społecznie. W naszej ofercie znajdziesz m.in.:
  • Świadectwo Czystszej Produkcji - czyli nadawany przez nas od 1996 r. certyfikat, dla instytucji realizujących działania z zakresu zapobiegania powstawaniu zanieczyszczeń i nadmiernemu zużywaniu zasobów, dający nie tylko prestiż i możliwość posługiwania się logo programu oraz promocję proekologicznych działań Twojej firmy, ale także dodatkowy punkt przy staraniach o nowe inwestycje.
  • Polski Rejestr Czystszej Produkcji i Odpowiedzialnej Przedsiębiorczości - bardzo prestiżowy rejestr dla odpowiedzialnych instytucji, działający pod przewodnictwem Wiceministra Klimatu i Środowiska. Poza ww. przywilejami identycznymi jak dla Świadectwa CP, daje też np. możliwość ograniczenia kontroli inspekcji ochrony środowiska.
  • Akademię Czystszej Produkcji - czyli nasz podstawowy cykl szkoleniowo-projektowo-wdrożeniowy, który nie tylko da Tobie nową, praktyczną wiedzę oraz umiejętności z zakresu zarządzania środowiskowego firmą zgodnie z zasadami Czystszej Produkcji, ale umożliwi Ci także uzyskanie międzynarodowego dyplomu Eksperta Czystszej Produkcji; natomiast Twojej Firmie - umożliwi wnioskowanie o wpis do ww. rejestrów.
  • Szkolenia z zakresu ochrony środowiska - czyli profesjonalne szkolenia przekazujące fachową wiedzę, głównie na temat "środowiskowych" przepisów prawnych i wynikających z nich obowiązków, przekazywaną przez wysokiej klasy specjalistów/praktyków w dziedzinie ochrony środowiska; posiadamy certyfikowany przez firmę Dekra system zapewnienia jakości szkoleń (certyfikat SUS 2.0 Polskiej Izby Firm Szkoleniowych), dzięki czemu mikro-, małe i średnie firmy mogą wnioskować o dofinansowanie do naszych szkoleń nawet do 80%
  • Konferencje, seminaria, spotkania z cyklu wymiany doświadczeń oraz inne, praktyczne i inspirujące eko-wydarzenia, o których na bieżąco piszemy na naszej stronie www oraz na fanpage'u na Facebooku.
Masz pytania? - zadzwoń lub napisz do nas: tel. 601 33 71 70, e-mail: biuro@cp.org.pl


0 komentarze :

Prześlij komentarz